Erdoğan, Simavlı depremzedelere anahtarları teslim etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya’nın Simav ilçesinde meydana gelen depremle evlerini kaybedenler için yapılan yeni evlerin teslim törenine katıldı. Erdoğan, Simavli depremzedelere anahtarlarını teslim etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Biz kadına şiddeti lanetliyoruz. Bunu yapanlar ya cehaletlerinden, ya da Nazi ruhu, faşist ruh taşıyorlar” dedi.
Erdoğan, 19 Mayıs 2011’deki 5,9’luk depremde çok sayıda evin yerle bir olduğu Kütahya’nın Simav ilçesinde TOKİ’nin inşa ettiği 928 kalıcı konutun anahtarlarını teslim etti. İlçede yapılan çeşitli yatırımların toplu açılışını da yapan Erdoğan, Simav depreminin ardından yaraları sarmak için devletin bütün imkanlarını seferber ettiklerini söyledi.
Simav’ı en geç 6 ayda yeniden imar etme sözü verdiklerini, bu vaatlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Erdoğan, sağlam ve modern binalarla Simav’ın çehresinin değiştiğini ifade etti. Depremzedelere evlerinin hayırlı olmasını ve içinde huzurla oturmalarını dileyen Erdoğan, Simav’a 10 ayrı okul kazandırdıklarını anlattı. Sulama ve köylere yapılan yatırımları da hizmete açtıklarını kaydeden Erdoğan, Türkiye’yi kalkındırma hedefi doğrultusunda 81 vilayette 75 milyonun tamamını kucakladıklarını bildirdi.
Geçen 10 yılda Türkiye’ye 3 kat büyüttüklerini, 2023 yılında dünyanın en gelişmiş 10 ülkesinden biri haline getireceklerini belirten Erdoğan, “Buraya sizin desteğinizle geldik. İnşaallah 2023 yılında sizin desteğiyle büyük Türkiye hedefine hep birlikte ulaşacağız. Çocuklarımıza daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye bırakmak için çalışmaya devam edeceğiz. Büyük kongremizde, ‘Artık Anadolu’dan başlayan kuruluş harekatının bininci yıl dönümü olan 2071’e hazırlanıyoruz’ dedim. Biz ufku olan bir milletin torunlarıyız. Domaniç sıradan bir yer değil. Buralar bir tarih yazdı. Hayme Ana sıradan bir anne değil. Onlar tarihi doğurdular. Ben sizi gördüğümde Hayme Ana’yı hatırlıyorum” diye konuştu.
“NAZİ, FAŞİST RUHU TAŞIYANLAR KADINA ŞİDDET UYGULAR”
Kadınları korumak için kanuni düzenlemeler yaptıklarını anlatan Erdoğan, “Biz kadına şiddeti lanetliyoruz. Cennet annelerin ayakları altında, babaların değil. O ayakların aldı öpülür. Onlara şiddet olmaz. Bunu yapanlar ya cehaletlerinden, ya da Nazi ruhu, faşist ruh taşıyorlar. Çünkü inançlı, dindar, Müslüman bir insanın böyle bir şey yapması asla mümkün değil ” diyerek, kadına şiddet uygulayanları lanetledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.