Engelli Memur EKPSS Başvuru Kılavuzu 2014

2014 E KPSS başvuruları başlıyor. Engelli KPSS olarak bilinen 2014 EKPSS Başvuruları 24 Şubat- 7 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacak. 2014 EKPSS başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. 2014 ÖSYM E-KPSS başvuru tarihleri ve KPSS başvuru kılavuzu ile ilgili resmi açıklama şöyle :

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında  Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Merkezimiz tarafından 27 Nisan 2014 tarihinde 81 il merkezinde yapılacaktır.

2014 ekpss

EKPSS’ye; ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuracaklardır.  Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi 24 Şubat 2014 tarihinde başlayacak, 7 Mart 2014 tarihinde sona erecektir.

Kuraya; ilkokul/ortaokul/ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuracaklardır. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklardır. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru süresi 12 Mayıs 2014 tarihinde başlayacak, 23 Mayıs 2014 tarihinde sona erecektir.

Adayların başvuru yapmak için ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce, bulunduğu adres ilindeki (varsa adres ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı engel grubunu belirtir onaylıÖn Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini, kendileri için yukarıda belirtilen süreler içinde almaları gerekmektedir. Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi yanında bulunmayan adayların başvuruları alınmayacaktır.

Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri EKPSS’de ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru Merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır.

2014 EKPSS Başvuru Kılavuzu ve Başvuru Bilgileri

2014-EKPSS Kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden başvuru tarihinde yayımlanacaktır. Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, 2014-EKPSS Kılavuzunda yer almaktadır.  EKPSS’ye ve kuraya başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2014 EKPSS Kılavuzu ve Başvuruları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. Nazike Çınar zihinsel engelli iş okulları neden ortaöğrenim kurum katagorisine girmiyor.otistik çocuklar okadar başarılı olup bu iş okullarından mezun. normal liseye neden gidemiyorlar çünkü diğer lisede okuyan normal dediğimiz vatandaşlar onlara bakış açılarını farklı.Bizlerde ne yazıkki çocuklarımızı bu okullara veremedik.Sizlerde duyarlılığınızı ortaya koymadınız onları işe yaramayan ekpss de kuraya olan vatandaşlar grubuna eklediniz.normal liseye giden engelli grubuyla bizim zihinsel engelli çocuklarımızla ne farkları var söylermisiniz.Biz ebebeyinler oalarak içimiz açıyor ve acıtılıyoruz. Üstelik biz annelerin işokullarındaki zorluklarımız daha fazla kontenjan az yıl bekliyoruz buda çocuklarımıza ve bize kayıp. mezun olmanın neye yaradığını bize söylermisiniz okul yöneticileri mezun olanlara istihdam sağlayamıyorlar ailleler uğraşıyor.iş okullarındaki durumlara Mİlli Eğitim Bakanlığı ve AİLE ve SOSYAL pOLİKİKALAR Bakanlığı çok yetersiz. Bizlere iş okulları normal ortaöğrenim düzeyinde geçerli olacak denildi hani nerde çok iyi çalışıp ekpss sınavına hazırlanan otistik çocuklarımız var bunun ispatınıda yapmaya hazırım. maalesep görünürde hiçbir çalışma yok olucağınıda zannetmiyorum içim açıyor.SAYIN yetkilileri ALLAH huzurda duyarlılığa davet ediyorum.SAYGILARIMLA.NAZİKE ÇINAR GSM 0 5374230225

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.