Engelli Bir İnsana Nasıl Davranmalıyız?

Aşağıda engelli bir insana nasıl davranmalıyız kısaca olarak ele alacağız.

Engelli insanlar toplumda daha çok dışlanmaktadır. yüksek kültür sahibi olan toplumlarda bu durum tam aksidir. Engelli olmak bir seçim değildir. Bu nedenle herkes engelli adayıdır. Engelli insanların toplumda yaşamaları kolaylaştırılmalıdır. Bu nedenle engelliler ile iletişim kurulması gerekir.

Engellilerle olan iletişimimizde engellerin engel olmasına izin vermemek gerekir. Normal şekilde konuşmak, onun durumunun farkında olmak, eksik olduğunu hissettirmeden adil bir şekilde yardım etmek, merhamet ve acıma duygularını belli etmemek gerekir. Bu sosyal kültür açısından çok önemlidir. Sosyal hayatımızda engellilerin de sağlıklı bireyler olduğunu unutmamamız gerekir. Engellilerin bu şekilde normal hayatına devam etmeleri mümkün olabilir.

3 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Engelli Bir İnsana Nasıl Davranmalıyız? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Şanlıurfa birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

  2. elinize sağlık, Engelli Bir İnsana Nasıl Davranmalıyız? kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.