Engeller Yaz Sporuyla Aşılacak

Engeller Yaz Sporuyla Aşılacak hakkında bilgi kısaca.

Engelli genç ve çocukların spor ile yaz tatili geçirmelerini sağlayacak olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortak projesi başlıyor.

Projede amaç engelli kişilerin spora katılmaya teşvikinin sağlanması. Programın adı “Engelsiz Yaz Spor Okulları” olarak geçiyor, bu program ile engelli kişilerin sosyal hayata daha fazla dahil olmaları hedeflenenler arasında.

Program 2014 senesi için 29 Eylül gününe kadar devam edecek. Yazın eğitimi verilecek olan spor dalları ise şu şekilde: karate, halter, yüzme, badminton, tenis, atletizm.

Programa alınacak kişiler 5 ile 18 yaş arasındaki engelli bireyler olacak. Başvuru ile alımlar yapılacak ve bu başvurular Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Spor Merkezlerince toplanacak.

Yeterli sayıda başvurunun gerçekleştiği tüm illerde bu program gerçekleştirilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı, takım ve bireysel spor dallarına olan başvuru sayısının uygunluğuna göre spor branşlarını açacak.

Başvuranların kabulü, değerlendirme ve yönlendirme işleriyle engelli olma ön koşulunun ardından spora uygunluğa bakılarak gerçekleştirilecek. İl spor müdürlükleri bu değerlendirme ve yönlendirmeleri yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Spor Müdürlüklerine ait tesis bulunan merkezlerin spor malzemesi, servis aracı ve antrenörleri bu kurumlar tarafından sağlanacak.

”http://engelsizspor.sgm.gov.tr/Public/EngelliIller.aspx” başvuru duyuruları ilgilenenler tarafından bu adresten takip edilebilir olacak.

İnternet sitesine giriş yapan ilgililer, engel grubuna uygun branşı ve spor kampına katılmak istediği ili seçecek. Kayıtlar engellilerin kişisel bilgileri ve talep edilmesi halinde refakatçi onayını girdikten sonra alınmış oluyor. Başvuranlar ile iletişime geçilmesi bilgilerin incelenmesinin akabininde yapılıyor.

“Engelsiz Spor Merkezi” bu sene ilk defa 18 yaş üstündeki engelli vatandaşlar için hizmet verecek. Bunun başvuruları ise Gençlik ve Spor Bakanlığı İl ve İlçe Spor Müdürlüklerince alınacak.

Engelli Çocuklara Yaz Tatilinde Spor Rehabilitasyonu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.