Enerji Tasarrufu İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Hayatımızı sağlıklı ve düzenli bir şekilde devam ettirebilmek için enerji kaynaklarına ihtiyaç duyarız aksi takdirde ise hayatımızı devam ettirmemiz son derece zorlaşır.

Enerji deyince akla ilk önce elektrik gelse de enerji elektrik ile sınırlı bir kavram değildir. Mesela; vücudumuzdaki sistemler de görevlerini yerine getirmek için belirli bir enerjiye ihtiyaç duyar.

Günlük hayatta yaşamımızı devam ettirebilmek için ise kullandığımız ve ihtiyaç duyduğumuz enerjiler ise oldukça sınırlıdır. Bu nedenle de tasarruflu bir şekilde kullanmak bize fayda sağlayacağından dolayı evlerde ya da evler dışında enerji kaynaklarını fuzuli olarak kullanmamak gerekmektedir. Örneğin; boş yere yanan bir lambayı, boşa çalışan televizyon ya da bilgisayarı kapatmak da enerji tasarrufu sağlamaktadır. Çünkü unutulmamalıdır ki; boşa harcanan enerji küresel ısınmaya sebebiyet vermektedir.

Boşa harcana enerji öncelikle dünyamıza ve sağlığımıza zarar verirken aynı zamanda da cebimize yani kesemize zarar vermektedir. Elektrik ve su gibi enerjilerde tasarruf yapmadığımızda ay sonunda gelen faturalarında kabarık geldiğini görmemiz mümkündür.

Enerji Tasarrufu İle İlgili Kompozisyon Kısa Örneğimiz İçin Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.