En Güzel Öğretmenler Günü Mesajları

Bizleri bugünlere hazırlayan öğretmenler gününde değerli öğretmenimize ve onu böylesine önemli bir günde öğretmenler günü mesajlarıyla sevindirmek ayrı bir mutluluk olsa gerek. Haydi sizlerde öğretmenler günü sms cep mesajlarından birini beğenin ve telefonu varsa öğretmenlerinize bir tane gönderin.

Öğretmenler Gününde öğretmenin yaşama katkısı anlatılır. Öğretmenlerimizin bize ve ülkemize kattıklarına karşılık bir nebze teşekkür borcu olarak hayatlarının iyileştirilmesi konusu görüşülür. Ülkenin ve ülke gençlerinin eğitim sürecindeki fedakarlıklarına da değinilmektedir. Bu günün kutlandığı sene öğretmenlik vazifesine gelen kişiler mesleğe adım yemini içerler.

Öğretmenlik çok kutsal ve sabır isteyen bir meslektir. Mesleğine aşık öğretmenler her zaman eşsiz öğrenciler yetiştirmişlerdir. Ülkenin tüm meslek grubunda çalışanlar hep bir öğretmen elinden çıkmıştır. Atatürk “Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” ve “Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” demiş ve öğretmenlerin ülke geleceğinde ne denli önemli olduklarını vurgulamıştır.

Öğretmenler sevgi ve bilgi kaynağıdır. Sonsuz çabalarıyla hem bireyi topluma hemde topluma bireye hazırlar.

En küçük yaşlardan beri bireyin en önemli özelliklerinden olan iyilik kötülük, mertlik, topluma fayda sağlama ve milli duyguları taşıma gibi konuları bize aşılayan onlardır. Her başarılı birey başarılı bir öğretmenin elinden çıkmış eserlerdir. Öğretmenler bıkmadan usanmadan bireyleri yoğurur ve onları geleceğe yönlendirir. Bir ebeveynin yaptıkları öğretmenin yaptıklarının yanında oldukça kısıtlıdır. Öğretmen eserlerine özenle ve naifçe yaklaşır. Hayatı içeren tüm incelikleri bizlere işlerler. Bizde bu kutsal meslek erbabı öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, minnetlerimizi sunarız.

Öğretmenler Günü İle İlgili En Güzel Mesajlar

Öğrencilerine okuma isteği aşılamayan bir öğretmen havada soğuk demir dövüyor demektir.

Çocuklarımızın yetişmesınde buyuk rol oynayan, her turlu fedakârlığı gosteren sızlere cok borcluyuz. Oğretmenler gununuz kutlu olsun.

Öğretmenlere o kadar şey borçluyuz ki bunu asla ve asla kimse ödeyememez.çünkü onlar bizi bu yaşa kadar getirdiler.bütün öğretmenler öğretmenler gününüz kutlu olsun

Öğretmen olmak emek ister…En önemlisi cahilliği yenip zafere ulaşmayı ister….Ona sevgi verip geri ödemeyi ister!!

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum derler. Ben sizin kırk yıl değil ölünceye kadar köleniz olurum öğretmenim.

Senin sana rağmen bir yüzün var herkesin ilk aşkına benzeyen baktıkça büyüyen sen benim hayatımın en büyük parçasısın öğretmenim

Ögretmenler, altın kanatlı kelebeklerdır. Çıceklerın arasından hıc yorulmadan, devamlı ucarlar. Çıceklerıne toz kondurmamaya çalışırlar.

Ögretmen, bır bahcıvandır. En guzel güllerı o yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahcesındekı gullere su verır ve onların bakımını tıtızlıkle yapar.

Sen güllere özenme güller sana özensin sıkma o tatlı canını be gülüm sen güllerden de güzelsin canımdan çok sevdiğim iki öğretmenime

O sımsıcak sevgin her şeye değer öğretmenim hele o şefkatli bakışların içimi ısıtır öğretmenim sensin benim en iyi öğretmenim

Tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun bize bu bilgileri veren bizi bu günlere getiren tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun hiç bir zaman unutmayalım ki öğretmenlik en kutsal meslektir.

öğretmenler günü

Öğretmenler günü ile ilgili mesajlar ve öğretmenlerimize bu değerli öğretmenler günü vesilesiyle sevgimizi anlatmak için öğretmenler günü mesajları okudunuz. Haydi şimdi öğretmenler günü sebebiyle onlara bir tane öğretmenler günü mesajı yollayın.

Tüm Öğretmenlerimizi , Öğretmenler Günü Kutlu Olsun …

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.