Emeklilere Erken Maaş

Emeklilere erken maaş hakkında bilgi kısaca

Emeklilere müjde! Bayram dolayısıyla Bağ-Kur ve memur emeklilerine erken maaş uygulamasına gidildi. Emeklilerin maaşları bugünden itibaren başlıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik emeklilere müjdeyi verdi. Emekli aylığının yanında işsizlik ödeneği, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu gibi ödemeler de bayram nedeniyle öne alındı. Bu vatandaşların Ramazan Bayramı’nı rahat geçirmesi için böyle bir önlem alındığı ifade edilirken vatandaşlar durumdan memnun oldu.

Açıklamanın devamında yer alan bilgilere göre 2 milyon 435 bin Bağ-Kur emeklisi tahsis numarasının son rakamına göre ödemelerini alacaklar. Bu kişilerden son rakamı 9, 7, 5, 3 ve 1 olanlar 24 Temmuz’da ödemelerini alacak. Tahsis numaralarının son rakamı çift sayıyla biten; yani 8, 6, 4, 2 ve 0 olanlar 25 Temmuz günü aylıklarını tahsis edebilecek.

Bunun yanında memur emeklileri de uygulamada yüzü gülenlerden olacak. 1 milyon 261 bin memur emeklisinden 1 ve 2 Ağustos’ta maaşlarını alanlar 23 Temmuz’da, 3 ve 4 Ağustos’ta maaşlarını alanlar 24 Temmuz’da, 5 Ağustos’ta maaşlarını alanlar 25 Temmuz’da maaşlarını alabilecek.

İşsizlik ödeneği, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ve kısa çalışma ödemeleri gibi alacağı olan kişiler de ödemelerini 25 Temmuz’da tahsis edebilecek.

 

Emeklilere Erken Maaş Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.