Emekli Maaşları Zammı Maaşlar Ne Kadar Oldu 2014

Temmuz 2014 Emekli Maaşları Zammı Maaşlar Ne Kadar Oldu 2014 , Emekli maaşları zam alacak.Yeni yasaya göre emekli maaşlarına zam yapılacak.Tüm emeklilere yılda iki defa zam yapılacak.Emekli maaşları ne kadar olacak,emekli maaşlarına zam gelecek mi, tüm emekliler zam alacak mı,hangi emekliler zam alacak, emekli maaşlarına ne zaman zam yapılacak,emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak gibi sorularınıza cevap geldi. Tüm emekli maaşlarına zam gelecek.

 

Yılda 2 zam geleneği 2014 yılında bozuldu. Bu yıl memur emeklileri tek zam almak zorunda kaldı. 2015 yılında ise tüm emeklilerin maaşı Ocak ve Temmuz aylarında zamlanacak.


Hem memur emeklileri hem de SSK ve Bağ-Kur emeklileri yılda 2 kez zam alıyor. Bu gelenek, memur emeklileri için bu yıl bozuldu.
Ancak önümüzdeki yıl tüm emeklilere 2 zam var. Memur emeklileri, bu yılın zammını memurlarla birlikte Ocak ayında aldı.
Toplu sözleşme görüşmelerinde alınan karar gereği, memur ve memur emeklilerinin taban aylıklarında 175 lira artış yapıldı.
Bu, memur emeklilerinin maaşına yaklaşık 146 liralık artış olarak yansıdı.Maaş artışları enflasyon endeksli olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ise bu yıl Ocak ayında yüzde 3.27, bu ay yüzde 5.70 zam verildi.2015 yılında hem memur emeklilerine, hem de SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 2 zam var.


İŞTE 2015’İN ZAMLARI 

Toplu sözleşmeye göre; memur ve memur emeklilerinin maaşlarında 2015’in Ocak ayında yüzde 3’lük artış yapılacak. 2015 yılının Temmuz ayında da maaşları yüzde 3 zamlanacak olan memur ve memur emeklileri, ayrıca enflasyon farkı da alacak.SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin 2015’te de zam oranlarını enflasyon belirleyecek.2015’in Ocak ve Temmuz aylarında, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarında bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon kadar zam olacak.SSK ve Bağ-Kur emeklileri, 2015’in zam oranlarını şimdiden merakla bekliyor.


SSK VE BAĞ-KUR’LULAR TOPLU SÖZLEŞME İSTİYOR

Maaşları enflasyona göre artan SSK ve Bağ-Kur emeklileri, kendi zamlarının da memur emeklileri gibi toplu sözleşmede belirlenmesini istiyor.SSK ve Bağ-Kur emeklileri, zam oranlarının önceden bilinmemesinden şikayet etti. Tüm kurumların SGK çatısı altında birleştirildiğini hatırlatan emekliler, şöyle konuştu: “Madem tek çatı var, o zaman tüm emeklilerin zammı aynı olmalı. SSK ve Bağ-Kur emeklisine başka, memur emeklisine başka zam olmaz. Bizim de memur emeklileri gibi toplu sözleşmeden yararlanmamız lazım.Toplu sözleşmede tüm emekliler bulunmalı.”

4 yorum

    • vatandaş olarak senin gibi oy vermeyen insanım diye dolaşıp görevini yerine getirmeyen kılıksızlar utansın vatandaş olarak görevine yerine getirmen lazım.bu durumda yüzsüz demeye hakkın yk kendi yüzsüz sensin vatandaş olarak sandığa gidip tepki oyuna kullanacaktın yazıklar olsun bu memlekette 13 bin oy kullanmayana. sonuç hüsran

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.