Emekli Maaşları Zam Var mı Emekli Maaşları Ne Kadar Oldu 2014

Emekli maaşlarına zam geldi.Emekli maaşları ne kadar oldu henüz hesaplanmadı ancak emekli maaşlarına zam yapıldı haber duyulunca bütün emeklilerin yüzü güldü.2014 emekli maaşı zamı ne kadar,emekli maaşlarına ne kadar zam yapıldı,hangi emeklilere zam yapıldı gibi sorular da doğmuş oldu. Emekli maaşlarına dair merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Emekli Maaşları Zam Var mı Emekli Maaşları Ne Kadar Oldu 2014

Hem memur emeklileri hem de SSK ve Bağ-Kur emeklileri yılda 2. kez zam alıyor. Bu gelenek, memur emeklileri için bu yıl bozuldu. Ancak önümüzdeki yıl tüm emeklilere 2 zam var. Memur emeklileri, bu yılın zammını memurlarla birlikte Ocak ayında aldı. Toplu sözleşme görüşmelerinde alınan karar gereği, memur ve memur emeklilerinin taban aylıklarında 175 lira artış yapıldı. Bu, memur emeklilerinin maaşına yaklaşık 146 liralık artış olarak yansıdı. Ocak’ta ayrıca, yüzde 0.27 oranında enflasyon farkı verildi. Memurlar ve memur emeklileri, bu ay zam almadı. Maaş artışları enflasyon endeksli olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ise bu yıl Ocak ayında yüzde 3.27, bu ay yüzde 5.70 zam verildi. 2015 yılında hem memur emeklilerine, hem de SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 2 zam var.

İŞTE 2015’İN ZAMLARI

Toplu sözleşmeye göre; memur ve memur emeklilerinin maaşlarında 2015’in Ocak ayında yüzde 3’lük artış yapılacak. 2015 yılının Temmuz ayında da maaşları yüzde 3 zamlanacak olan memur ve memur emeklileri, ayrıca enflasyon farkı da alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin 2015’te de zam oranlarını enflasyon belirleyecek. 2015’in Ocak ve Temmuz aylarında, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarında bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon kadar zam olacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, 2015’in zam oranlarını şimdiden merakla bekliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.