Emekli Banka Promosyonları 900 Lira Olacak Mı

Emekli banka promosyonları 900 lira olacak mı hakkında bilgi kısaca

Emeklilere promosyon olarak 900 lira ödenip ödenmeyeceği tartışılıyorken bankalarla anlaşma süreci devam ediyor. Eğer banka anlaşması sağlanabilirse emekliler maaşlarına her dönem 900 lira ek ücret alabilecek. Ancak bu bilgi tabi ki henüz kesin değil.

10 milyondan fazla emeklinin toplamda 120 milyar liralık maaşını kullanan bankalar ile anlaşma sağlanmaya çalışılıyor. Emeklilere sağlanmaya çalışılan promosyon ödemeler ile ilgili henüz bir anlaşmaya varılamadı ancak görüşmeler sürüyor. Bankalar ödemelerini yaptıkları kamu personeli için kurum ve kuruluşlara belirlenen oranda bazı ödemeler de yapıyor. Bu miktarlar için bankalar görüşmeler ve anlaşmalar yapıyor ancak genelde 1-3 yıllık dönemde bu miktar brüt maaşın yüzde 60’ı olarak belirleniyor.

EMEKLİ PROMOSYON ÖDEMELERİNDE MEMURLARIN FORMÜLÜ UYGULANSIN

Memurlarla yapılan görüşme ve anlaşmalar sonucunda elde edilen promosyon, emekliler için de yapılmaya çalışılıyor. Emeklilere gelen teklifler sonucunda Çalışma Bakanlığı ve ilgili bankalar arasında görüşmeler başlatıldı ancak bankaların verdikleri rakamlar düşük bulununca anlaşma sağlanamadı. Memurlarla olduğu gibi bir anlaşma sağlanırsa ortalama 500 lira maaş alan emekliye 900 liraya ulaşan promosyon verilecek. Bu miktar bölünerek de toplu olarak da alınabilecek. Tüm bu opsiyonlara bankalar ve görüşmeler sonucunda karar verilecek. SGK’nın da bu anlaşmaları yapması bekleniyor. Eğer bu pazarlığa özel bankalar da dahil edilirse rekabet kızışacak.

BANKALAR REKABET İÇİNE GİRDİ

Emeklilerin promosyon görüşmeleri devam ederken özel bankalar yarış içine girdi. Bankalardan emeklilere değişik teklifler yapılıyor. Emeklilere nakit para teklif eden bankaların yanında kredi kartına puan teklifi gibi tekliflerde bulunan bankalar da var. Uzmanlar ise emeklilerin uzun uzadıya bankaların şartlarını incelemesini ve sonradan atladıkları bir durum yüzünden sıkıntıya düşmemelerini öneriyor.

 

Emekli Banka Promosyonları 900 Lira Olacak Mı Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.