Tam 5 Bin İşçi Alınacak ! İşte Ayrıntılar

Elektrik Dağıtım Şirketleri İşçi Alımı Haberi

5 BİN KİŞİYE İŞ FIRSATI

Elektrik dağıtımındaki özelleştirmelerin ardından birçok özel kuruluşun mühendisinden, sayaç okuyucusuna kadar  pek çok eleman ihtiyacı doğdu.Aras, Boğaziçi, Anadolu Yakası, Gediz, Dicle, Akdeniz, Van gibi özelleştirilen elektrik dağıtım şirketlerinin yaklaşık 5.000 kişiye iş vereceği konuşuluyor.

Elektrik Dağıtım Şirketleri İşçi alımı ne zaman tarihleri 2018 2019, Elektrik Dağıtım Şirketleri İş İlanları 2013 yeni başvuru

Enerjik Genel Koordinatörü Duygu Galiba Bahçeci, “Elektrik dağıtım şirketlerinin özelleşmesi ve yeni şirketlere devri öncesinde yaklaşık 9 bin 500 kişi ilgili elektrik dağıtım firmalarında bordrolu çalışıyordu. Bu sayı devir sonrasındaki bir yıl içerisinde genel olarak yarıya iniyor. Yani, emekli olan, memur statüsünde olup farklı kamu kurumlarında işçi statüsünde olup 4C’li olarak devlete geçen yaklaşık 4 bin 500 kişi olduğunu düşünürsek, özelleştirme sonrası yaklaşık 5 bin istihdam açığı olacak” şeklinde konuştu.

DENEYİM ÖNEMLİ

Aranan ortak özelliklerin, elektrik piyasasını ve mevzuatı iyi bilen, müşteri ilişkilerine önem veren, ne yapmak istediğini bilen adaylar olduğunu söyleyen Bahçeci, sözlerine şu şekilde devam etti: “Sistem İşletme, Proje Tesis gibi alanlarda mühendislik yapacak adaylarda elektrik dağıtım şirketlerinde deneyimli olması tercih sebebi. Elektrik Piyasası Uzmanlığı alanında; PMUM ve EPİAŞ uygulamalarına hakim, EPDK mevzuatını bilen planlama ve strateji konusunda da yetkinlik sahibi adaylar aranıyor.”

HANGİ MESLEKLERDE ELEMAN ALINACAK

– Kaçak Takip Tekniker ve Teknisyeni

-Elektrik Piyasası Uzmanı

-Elektrik mühendisi

-İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı

-Sistem İşletme Mühendisi

-Proje Tesis Mühendisi

-İK Uzmanı

-İdari İşler Uzmanı

-Mali İşler Uzmanı

-Elektrik Satış Uzmanı

-Planlama Mühendisi

-Bilgi İşlem Uzmanı

-Scada / GIS Uzmanı

-Tahsilat ve Tahakkuk Sorumluları

Elektrik Dağıtım Şirketleri İş İlanı İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.