Elbert Einstein Kimdir

Bilim, günümüzdeki seviyeye gelene kadar bir çok evreden geçmiştir ve bir çok bilim adamı ilmin gelişmesi için çalışmalar yapmıştır. Bu bilim insanlarından birisi olan Elbert Einstein hayatı konusunda yazdığımız yazımızı sizlerle paylaşıyoruz umarız faydalı olur.

14 Mart 1879 tarihinde Almanya’da gözlerini dünyaya açan Albert Einstein’ın babasının adı Hermann Einstein, annesinin adı ise Pauline Einstein’dir. Albert, eğitim hayatına Münih Katolik ilkokulunda başlamıştır. Ardından 1888 senesinde Luitpold Gymnasium’a gitmiştir. Daha sonra okulu bırakıp İtalya’ya ailesinin yanına giden Albert, ailesi tarafından yarım kalan eğitimini tamamlamak üzere İsviçre’ye lise eğitimine gönderildi.

1921 senesinde fotoelektrik etkinin ne olduğunu açıklayarak Nobel Fizik Ödülü alan Albert Einstein, Hitler’in Yahudiler üzerindeki baskılarından dolayı Almanya’yı terk etti ve Belçika’ya oradan da İngiltere’ye yerleşti. Sonrasında ise Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek ölümüne kadar orada yaşadı. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Princeton Üniversitesi’nde öğretmenlik yaptı ve 1940 senesinde Amerikan vatandaşı olarak 1955 senesinde hayata gözlerini yumdu.

Albert Einstein Kısaca Hayatı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Yorum Kısmından Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.