EKPSS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak 2014

Ekpss tercihleri ne zaman yapılacak hakkında bilgi kısaca

EKPSS adayları için tercih maratonu başlıyor. EKPSS’ye yönelik alınacak memur sayısının da açıklanmasıyla adaylar sıkı bir tercih dönemine girdi.

Engelli memurları kapsayan EKPSS atamalarının başvuruları 5-15 Ağustos 2014 tarihleri arasında yapılacak. Atama kapsamında 3 bin 138 engellinin memuriyet kazanacağı duyuruldu. 5-15 Ağustos tarihi engelli vatandaşlar için oldukça zorlu bir süreç olacak. Atamaların yapılacağı pozisyonlar da ÖSYM başkanlığına gönderildi ve toplamda 3 bin 138 engelli memur atanacak.

Engelli memur alımına katılmak isteyen kişilerin öncelikle 5-15 Ağustos tarihleri arasında başvuruda bulunması gerekiyor. 3 bin 138 engellinin alınacağı bu yarışta tercihlerin akıllıca yapılması şart. Bakan Çelik’in yaptığı yazılı açıklamada da 3 bin 138 engelli memur alınacağı ve memur alınacak pozisyonları Devlet Personel Başkanlığı’nca ÖSYM başkanlığına gönderildiği ifadeleri geçiyor.

Tercih kılavuzu ise ÖSYM tarafından internet sitesinden duyurulacak.

 

EKPSS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak 2014 Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

9 yorum

  1. Dogru tercih cok önemli ben 78 puan aldım 3.505. Sıralamam ortaöğretim bana tercih konusunda yardım edebilirseniz mutlu olurum telefon yoluy la yada face den 05455735646-Facebook/bekrcn312 şimdiden sağolun

  2. 3bin kişi çok az torpili olan giriyor nerde adalet kafamız bassaydi kpss den memur olurduk böyle saçmalık olurmu 60 binin üstünde sinava giren arkadaşlarımız var tek umudumuz yüce ALLAH..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.