Ekonomik Faaliyet Ne Demektir Kısaca

Aşağıda ekonomik faaliyet ne demektir kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar sosyal hayatlarında geçimlerini sağlamak için birçok şeyle uğraşırlar. İnsanların geçimini sağlamak için en çok ticaretle uğraştığı görülmektedir. Fakat her meslek grubundan insan olması ekonomik faaliyetler açısından da önemlidir. Ekonomik faaliyetlerin gerçekleşmesi bireysel ve toplumsal olarak kalkınmayı sağlar.

Ekonomik faaliyetler, para olarak bir getirisi ve götürüsü olan, maddi karşılığı bulunan ve tasarruf hakkının oluştuğu faaliyetlerdir. Ekonomik faaliyetler sayesinde üretim ve ticaret yapılmakta ve ülke ekonomisi kalkınma sağlayarak büyüme ve gelişme göstermektedir. Ekonomik faaliyetlerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi de ekonominin canlanmasına ve insanların sosyal açıdan müreffeh bir hayat yaşamasına vesile olmaktadır. Ekonomik faaliyet her ülke için gereklidir.

2 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Ekonomik Faaliyet Ne Demektir Kısaca kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  2. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Ekonomik Faaliyet Ne Demektir Kısaca ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Ordu birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.