Ekmeği İle Oynamak Deyiminin Anlamı

Günlük hayatta insanların farklı hal ve hareketlerini ifade eden bir çok atasözü ve kalıplaşmış söz öbekleri olan deyimler kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu söz öbeklerinden birisi olan ekmeği ile oynamak nedir konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

İnsanlar yaşamları boyunca birbirleri ile sürekli iletişim ve etkileşim halinde olurlar. Bu nedenle de birbirlerinden aldıkları tepkilere göre birbirlerine olumlu ya da olumsuz tepkiler verirler. Öyle ki bazen insanları birbirine kızar ve kavga ettikleri zaman birbirlerine kötülük yapmaya niyetlenirler nitekim yaparlar da…

İnsan çalıştıkları ortamda bir çok kişiyle muhattap olurlar ve herkesle olumlu diyalog kuramayabilirler. Bu nedenle de bazen kötü insanlarla karşılaşabilirler ve sırf kötülük olsun diye insanlar, birbirlerinin işleriyle oynayabilir yani çeşitli iftiralar atıp ya da yaptıkları hataları gün ışığına çıkararak iş verenlerin görüp o kişileri işten atmalarına neden olabilirler. Bu durumlarda bu kötü kişiler için de “Ekmeği ile oynadı.” deyimi kullanılmaktadır.

Ekmeği İle Oynamak Deyiminin Anlamı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.