Ek Öğretmen Atama Sonuçları

MEB öğretmen ek atama sonuçları 2013, ek öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak atama meb gov tr tıkla öğren

Öğretmen Ek Atama Sonuçları 23 Eylül 2013 Pazartesi günü açıklanacaktır Aşağıdaki Linkte Olacaktır

Atama sonuçları için 23 Eylül Pazartesi günü düğmeye Saat 11:00’de basılacak. Atamalar yapılacak. Sonuçlar alttaki linkte olacak.

Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre 2013 Eylül ayında okulların açılmasına sayılı günler kala , 87 branştan 40 bin öğretmen öğrencileri ile buluşacak. Öğretmen atamalarında atama için gerekli şartlar, alana bağlı KPSSP10 ve KPSSP121 taban puanları,başvuru merkezleri ve başvuruların nasıl olduğu ve bu konuda akla gelen her türlü sorunun cevabı http://ikgm.meb.gov.tr adresinden ilan edilmişti.

Kadrolu öğretmen ilk atama başvuruları 2-6 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır.

Ek Öğretmen Atama Sonuçları İçin Tıklayın

Aday öğretmenler tarafından tercihte bulunacakların başvurularını internet üzerinden yapıp yaptıkları başvuruları Milli Eğitim Müdürlüklerine onaylatmaları gerekmektedir. Onaylatılmayan başvurular geçerliliğini kaybedecektir. Eylül ayı içinde yapılacak atamaların 39 bin 432’ si ilk atamaya, 400’ü kurumlar arası atamaya,168’i ise milli sporcuların atamasına ayrılmıştır. 23 Eylül’de herhangi bir tercihine atanan adaylar, 11 Eylül’ den itibaren tebligatlarını beklemeye gerek olmadan atanmış oldukları İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ ne giderek belgelerini onaylatacaklar ve görevlerine başlayacaklardır.

Öğretmen Atama Sonuçları İle İlgili Duyurular İçin Tıklayın

Branş bazında atamalarda en fazla kontenjanı alan bölüm 5 bin 34 kadro ile İngilizce öğretmenliği olarak kaydedildi. Türkçe öğretmenliği alanında 3 bin 89, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği alanında 3 bin 953, rehber öğretmenlik alanında 2 bin 628, ilköğretim matematik öğretmenliği alanında 3 bin 582, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği alanında 2 bin 736, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği alanında 2 bin 470, matematik öğretmenliği alanında bin 979, sınıf öğretmenliği alanında bin 835, okul öncesi öğretmenliği alanında ise bin 809 öğretmen atanacak.

23 Eylül 2013 Ek Öğretmen Atama Sonuçları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

  1. O kadar din kültürü öğretmeninden bize yer kalırsa atanacağız ama umudum yok, bunların tamamı hak hukuk bilmeyen insanlar yazıklar olsun, o kadar kin doluyum !!!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.