Eğitimin Önemi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Bireyin davranışlarında kendi yaşantısı vasıtasıyla, eğitimin amaçlarına uygun bir şekilde ve kasıtlı olarak istendik davranış değişikliğinin meydana geldiği sürece “Eğitim” adı verilmektedir.

Eğitim bir anlık bir olay değildir uzun bir zaman dilimine yayılan bir süreçtir. Eğitim süresinde bireyin davranışları istenilen yönde ve olumlu bir şekilde değişikliğe uğrar ve kişi öğrenim sürecinde olur ve davranışlar kasıtlı olarak yani bilinçli olarak değiştirilir.

Eğitim sayesinde askeri alanlarda, teknolojik alanlarda ve ekonomi alanlarında bir çok gelişmeler yaşanır ve bu gelişmelerin temelinde de eğitim vardır. Eğitim sayesinde önce birey kendisini geliştirir ve kültür seviyesi yüksek, bilgili, toplum tarafından saygı gören bir kişi haline gelir sonra da toplumu için çalışır ve üretir böylece ülkesinin gelişmesine ve kalkınmasında katkılı olur.

Eğitim ailede başlar. Bu nedenle de çocukların da eğitimli ebeveynler ile büyümeleri de çocuğun okuldaki eğitim hayatına başlamasından önce sağlıklı öğrenme sürecine girmesinde oldukça etkilidir. Çünkü anne ve babalar eğitimli olduklarında çocuklarına da aynı eğitimi verip küçüklükten çocuklarını topluma faydalı birer birey olarak yetiştirmek için çabalarlar.

Eğitimin Önemi İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorumlarınızı Hemen Bizlerle Paylaşın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.