EğitimAL Bursları ABD

Eğitimal yönetim kurulu başkanı Cankat Kalyoncu” Türk öğrencilere sunmuş olduğu bursları bu yıl 600 öğrenciden 800 öğrenciye çıkardık. Yurtdışı eğitim ile ilgili öğrencilere ayrıcalıklar sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Burslara başvuru yaparak artan kontenjanlardan faydalanan öğrenciler eğitimAL bursları ile yurtdışında akademik eğitiminize devam edebiliyorlar. İlgilenen adaylar İşletme, mühendislik, ekonomi, finans, iletişim, bilgisayar bilimleri, psikoloji, eğitim ve daha birçok bölüm arasından tercihte bulunabiliyorlar. ABD, Kanada ve İngiltere’de adaylardan LYS ve YGS sınavları da istenmemektedir. Böylece öğrencinin iyi bir lise ya da üniversite eğitimi sonunda iyi bir ortalaması var ise kısmi burslar ile diledikleri bölümde okuma şansını yakalayabiliyorlar.

Üniversitelerin kendi hazırlık sınıfları olduğu için İngilizce yeterliliği de istenmemektedir. Yeterli dil düzeyine sahip olmayanlar, üniversitelerin kendi hazırlık programı ile başlayıp ardından bölüme geçebilmektedir.İngilizce hazırlık süresi 10 hafta ile 45 hafta arasında değişmekte olup sizin İngilizce seviyenize bağlıdır.İlgilen öğrenciler eğitimal danışmanlık ile irtibata geçebilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.