Eba Sistemi Nedir?

Aşağıda eba sistemi nedir kısaca olarak ele alacağız.

Eba, eğitim bilişim ağı olarak kullanılmaktadır. Eğitim bilişim ağı, bilişim sistemlerinin geliştirilmesi eğitim aracı olarak kullanıldığında elektronik içerikler çok işe yaramaktadır. Eğitim bilişim ağı sayesinde öğrenciler çalışma imkanı bulmakta ve öğretmenler ders materyali açısından kolaylık yaşamak durumunda olmaktadır.

Eba, eğitimde birçok teknoloji projesinin gerçekleştirilmesinde imkan ve fırsat eşitliğinin sağlanmasında etkin rol oynamaktadır. Eba, öğretmenler ve öğrenciler için ayrı portallar sunmaktadır. Bu nedenle materyal sağlama ve ders kaynağı sağlama açısından önemli bir kaynaktır.

Eba sistemi elektronik bir sistem olarak internetin olduğu her yerde kullanılmaktadır. İnternetin doğru amaçlarla kullanılması da sağladığından eğitimin zamandan ve mekandan bağımsız olarak gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bu bakımdan zaman ve enerji kaybını da azaltmaktadır.

Eğitimde mesafe sorununu da ortadan kaldıran bir sistem olarak tercih edilmektedir. Birçok öğretmenin kaynak ve materyal olarakkullandığı ve öğrencilerin çalışma ortamı olarak kullandığı bir sistem olarak çok işe yaramaktadır. eğitim teknolojik gelişmelerin yararlı bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır.

Eğitimde yaşanan gelişmelerin teknolojik olarak da belli bir ortamdan sürdürülmesi, öğrencilerin teknoloji alanında bilgili olmasını ve teknolojik seyrin öğrenciler tarafından takip edilmesini sağlamaktadır. Bütün bu sağladıklarıyla eba en kullanışlı portal olarak öğretmen ve öğrencilerin hizmetinde bulunmaktadır. Okullardaki teknik alt yapının yeterliliği ebayı etkili kılmaktadır.

Eba Sistemi Nedir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.