EBA e Kurs Başvuru Sayfası Öğrenci MEB Hafta Sonu Yetiştirme Kursu

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin üniversite sınavlarına yardımcı olması için okullarda Öğrenci Destekleme ve Yetiştirme Kursları EBA e kurs uygulamasını başlattı. Bu kurslara kayıt yaptırmak için öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemini kullanmaları gerekiyor. E kurs başvuruları 2 Ekim 2015 tarihinde sona erecek. Bu yüzden de öğrencilerin kayıt için acele etmesi gerekiyor.

E-kurs MEB tarafından uygulanmaya başlanan yeni bir proje. Tıpkı e-okul gibi işleyen bir portal üzerinden yürütülüyor. Öğrenciler e kurs modülüyle birlikte yeni eğitim-öğretim yılında kurs almak istedikleri dersleri seçebiliyor ve yeterli sayıya ulaşılması durumunda o dersten takviye kurs açılıyor.

Branşlarında kurs vermek isteyen öğretmenler de e-kurs modülü üzerinden kurs vermek istediklerini beyan ediyor ve öğrencilerin o öğretmenin dersini tercih etmeleri durumunda takviye kurs açılabiliyor. Öğretmenlerin de bu işlemleri gerçekleştirebilmeleri için tıpkı öğrenciler gibi EBA sistemini kullanmaları gerekiyor. EBA sistemine giriş için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

EBA KURS SİSTEMİNE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

E-Kurs öğrenci başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler ile mezunlar için açılan e-Kurs kayıt işlemleri http://odsgm.meb.gov.tr ve eba.gov.tr modülü üzerinden yapılabiliyor. Resmi veya özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, ortaöğretim kurumlarına devam eden öğrenciler ile açık öğretim öğrencilerine yönelik kurslar örgün eğitim kurumlarında; mezunlara yönelik kursları ise yaygın eğitim kapsamında Halk Eğitim Müdürlükleri sorumluluğunda açılacak.

E-Kurs öğrenci başvuruları ne zaman bitiyor?

MEB tarafından okullar ve halk eğitim merkezlerinde, öğrenciler ile mezunlar için açılacak takviye kurslarına başvurular 2 Ekim’e kadar devam edecek. Her bir öğrenci için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilebilecek. Öğrencilerden kurs için herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

E-Kurslar ne zaman başlıyor?

1. dönem kursları 3 Ekim 2015’te başlayacak ve 24 Ocak 2016’da sona erecek.

2. dönem kursları ise 8 Şubat 2016’da başlayacak. ve 17 Haziran 2016’da sona erecek.

3. dönem yaz kursları ise 20 Haziran-11 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek.

Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 dersten 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdakiler ise en fazla 6 dersten 24 saate kadar haftalık kurs alabilecekler.

Kurslarla ilgili ders programları ve haftalık örnek ders çizelgeleri ile kazanım testleri, tarama testleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında ve e-kurs modülünde yayımlanacak.

EBA e Kurs Başvuru Sayfası Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz

56 yorum

    • Bende ilkte bilmiyordum sonra okuduğum okula gidip gerekeni yaptın yani müdüre söyledim ve müdür şifremi yani e okul şifremi girip ben de artık eba kursu öğrencisi oldum

    • ona bişey yapamazsınız çünkü okuldan şifre veriyolar selma hanım o şifreyi alıyorsunuz kulanıcı adınada TC kimliğini yazıyosunuz giriş yapılıyor bir öğretmen olarak öğrencilerimede yaptığım için biliyorum :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.