E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Nedir?

Aşağıda e-okul yönetim bilgi sistemi nedir kısaca olarak ele alacağız.

E-Okul Yönetim Sistemi, öğretmen ve öğrencilerin bilgi iletişim ağı olarak kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen bir sistem olarak 2007 yılından bu yana kullanılmaktadır. Veli bilgilendirme sistemi olarak hizmet vermekte ve öğrencilerin okul başarısı ve planı ile ilgili hususi bilgilerin paylaşıldığı interaktif olarak kullanılan bir yer olarak yaygın bir şekilde bilinmektedir.

E-Okul Yönetim Sistemi, öğretmenlerin öğrenciler ile ilgili ders bilgilerinin ve okul bilgilerinin girildiği bir sistem olarak kullanılmaktadır. Öğrenci ve veliler ise bu sistemi okul ve ders bilgi ve planlarının doğrudan paylaşıldığı bir yer olarak bilgilendirme amacıyla kullanmaktadır.

E-okul sisteminde, derslerin sınav tarihleri, ders sınav sonuçları, ders programı, proje tarihleri, proje sonuçları, devamsızlık bilgilerinin izinli ve izinsiz şekli, okunulan kitaplar, ders kaynakları, web tasarım etkinlikleri bulunmaktadır. Her dersin ayrı ayrı bilgilendirilmesi yapılmaktadır.

E-okul sistemine girişler öğretmenler ve veliler ya da öğrenciler tarafından sağlanmaktadır. Öğretmenler güvenlik rakamları, kullanıcı adı ve şifre ile sisteme özel olarak tanımlanan resmi hesaplar üzerinden girmektedir. Öğrenciler ve veliler ise kimlik numarası, okul numarası ve güvenlik rakamlarını kullanarak sisteme giriş yapabilmektedir.

E-okul sistemi akıllı telefon ve tablet uygulamaları olarak da her türlü yazılıma uygun bir halde kullanılmakta ve internetin olduğu her yerden sisteme erişim sağlanmaktadır.

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Nedir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.