E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Öğrenci Giriş

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık öğrenciler ve velililer merak ettikleri her şeyi E-Okul üzerinden sorgulayabiliyor.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Öğrenci Giriş
 • 02.04.2017

Milli eğitim Bakanlığı gelişen internet teknolojisini en iyi kullanan bakanlıklardan bir tanesidir. Milli Eğitim Bakanlığı ülkemizde öğrenim gören bütün öğrencilere hizmet verdiği için internet üzerinden de birçok internet uygulaması vardır. Bu uygulamaların hepsini içeren internet sistemine ise MEBBİS sistemi adı vermiştir. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemlerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan bütün internet uygulamaları bulunmaktadır. Bu sistemde MEB yardım masası, MEB anket programı, TEFBİS, merkezi sistemsınavları ücret tahakkuk programı, dokuman yönetimsistemi, e-sınav işlemleri modülü, e-akademi ve e-okul hizmetleri yer almaktadır.

Yani Milli Eğitim Bakanlığının bütün internet hizmetleri bu sistem altında yer almaktadır. Bu internet hizmetleri arasında yer alan E-Okul sistemi ise Milli Eğitim Bakanlığının öğrencilere yönelik olan en önemli hizmetlerinden bir tanesidir. E-Okul sistemi Türkiye’de bulunan tüm resmi ve özel ilköğretim okullarını, orta öğretim okullarını, anaokullarını, özel eğitim kurumları ve liselerde öğrencilerin eğitim yaşantılarının başlayıp bitmesine kadar olan zaman içinde kullanılabilir. Bu sistem öğrenciler için geliştirilmiş olsa da öğrencilerin velileri için de geliştirilmiştir. Bu sistem hizmete girdikten sonra veliler öğrencilerini daha kolay takip edebilir duruma gelmiştir. E-Okul sisteminde öğrencilerin bütün eğitim bilgileri yer aldığı için veliler bu sisteme giriş yaparak öğrencilerinin çoğu bilgisine ulaşabilir.

E-Okul sistemi 2 ana bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm veliler ve öğrencilerin giriş yapabildiği ve bilgi edinebildiği E-Okul veli bilgilendirme sistemidir. Diğer bölüm ise yöneticilerin ve öğretmenlerin giriş yapabildiği E-Okul yönetimbilgi sistemidir. E-Okul veli bilgilendirme sistemi öğrencilere ve velilere yönelik geliştirilmiştir. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde öğrencilerin tüm okul bilgileri yer almaktadır. Öğrencilerin devamsızlık bilgisi başta olmak üzere, sınav tarihleri, sınav sonuçları, karne notları, dönem ödevi hakkında bilgiler bu sistemde yer almaktadır.

Öğrenciler E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaparak kendi sınavları hakkında bilgi alabildikleri gibi haberlere ve duyurulara da ulaşabilirler. Veliler de E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde öğrencilerini sıkı bir şekilde takip edebilirler. E-Okul sisteminin bir diğer bölümü ise E-Okul yönetim bilgi sistemidir. E-Okul veli bilgilendirme sistemi öğretmenler ve yöneticiler için geliştirilmiştir. Öğretmenler bu sisteme giriş yaparak öğrencilerin bilgilerini sisteme girer. Yöneticiler ise E-Okul yönetim bilgi sistemi sayesinde idari işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilirler.

E-Okul sisteminin veliler ve öğrenciler için geliştirilmiş bölümü olan E-Okul veli bilgilendirme sistemine E-Okul ana sayfasında yer alan E-Okul veli bilgilendirme sistem giriş bölümünden giriş yapabilirsiniz. Bu sisteme giriş yapabilmek için öğrencinin T.C. kimlik numarasını ve öğrencinin okul numarasını sisteme girmeniz gereklidir. Güvenlik kodunu da gerekli yere girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Öğrenciler sisteme giriş yaparak okul hakkında haberlere ve duyurulara ulaşabilirler. Ayrıca öğrenim bilgilerine de bu bölümden ulaşabilirler.

Sınav tarihlerini, sınav sonuçlarını, karne notlarını ve hangi gün okula gidip gitmediklerini bu sistem sayesinde öğrenebilirler. Veliler de bu sistem sayesinde öğrencilerini internet üzerinden takip edebilmektedir. E-Okul sisteminin diğer bölümü olan E-Okul yönetim bilgi sistemi bölümü ise öğretmenler ve yöneticiler giriş yapabilmektedir. Bu bölüme ana sayfada yer alan E-Okul yönetim bilgi sistemi giriş ekranından giriş yapabilirsiniz. Bu bölüme kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra güvenlik kodunu da girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. öğretmenler ve yöneticiler kullanıcı adı ve şifrelerini bilmiyorlarsa Milli Eğitim Müdürlüklerine giderek öğrenebilirler. Yöneticiler E-Okul yönetimbilgi sistemi sayesinde idari işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Bütün nakil işlemlerini ve kayıt yenileme ve silme gibi işlemleri E-Okul yönetim bilgi sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

e Okul Giriş İçin Tıklayınız

Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Etiketler:

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. güneş dedi ki:

  açılmıyor ve sınavımın tarihini bilmiyorum

 2. halil dedi ki:

  Bu e okulu çıkaran var ya neyse yine de teşekkürler iyi hizmet.

 3. Fjhftk dedi ki:

  Allah belanizi versin bunu yapanin

 4. Şaziye dedi ki:

  Ne oldu bu e-okul’a neden girilmiyor?
  Offffff

 5. Ceyda dedi ki:

  İyy ne biçim şey bu bilemedim

 6. miray dedi ki:

  E okul cok bozulmuş kimse eski haline geri gelse güzel olur.

 7. Anonim dedi ki:

  E okul neden böyle oldu ya?

  1. Hatice Ünal dedi ki:

   E okul neden böyle oluyor

 8. Sinirli dedi ki:

  Neden bursluluk sınavını bütün çocuklar giremiyor. Neden sınıf içinde tertemiz çocuklarımıza sen zenginsin -fakirsin maddiyat aşılayip ayrımcılık yapıyoruz..Bütün çocuklar girsin hak eden kazansın.. verdikleri para coookmus gibi bin dereden su getittiyorlar.

 9. altun dedi ki:

  Bune ya bu e okulmu simdi

 10. Anonim dedi ki:

  Cok kötü e okul

  1. Anonim dedi ki:

   Aynen ya

 11. mert dedi ki:

  keşke e okul olmasa

 12. Rıza dedi ki:

  E okula girilmiyor

 13. naime esgi dedi ki:

  Karne notunu ogrenmek istiyorum

  1. melike dedi ki:

   daha karne notunu göremessin 2. döneme daha yeni girdik

 14. İsot dedi ki:

  Puanim 413 burslulugu kazanirmiyim 5. Sinif

  1. melike dedi ki:

   kazanırsın

 15. ece dedi ki:

  yani idare eder daha güzel olabilirdi ……….neredeyse kimse anlamamış …..yinede güzel …..thank you whery much

 16. kardelen dedi ki:

  Ortalam 95.5 1 dönemde böyleydi

 17. Melisa dedi ki:

  Türkçe 2 mat 4 fen 4 sosyal 4 kazanirmiyim 5. Sinif öğrencisiyim lütfen cevap verirmisiniz

  1. nurcan topcu dedi ki:

   puanın453.13 baraj 450 tebrikler kazanıyosun başarılarının devamını dilerim

   1. nurcan topcu dedi ki:

    bursluluk hesaplamaya girip kendinde hesaplayabilirsin melisa

 18. nuran dedi ki:

  Adalet istiyorum öğretmen çocukları az bir puan ile alınırken benim gibi fakir fukaranin çocukları kazansın dursun bu adaletmi arkadaşlar yetkililer size soruyorum insanlar doğarken kimin çocuğu olursunuz diye soruyorlar bizim sucumuz ney ben anlamış değilim hakkimizi allaha havale ediyorum

 19. nurgül köse dedi ki:

  bence saçma bir site olmuş nasıl gireceğim

 20. nurgül köse dedi ki:

  nasıl bu site hiç birşey anlamış değilim

 21. ufuk dedi ki:

  e okul çok guzel

 22. vanlı dedi ki:

  Ayn emine

 23. yaren dedi ki:

  çok kötü hiç bir şey anlamadım

 24. zehra dedi ki:

  ya notlatı güzel gösterseler her gün girerim ama şimdi okul sonuna kadar hiç girmem kapanmadan girerim

 25. kaan dedi ki:

  Çok iyi bir belgeymiş tşş

 26. aziz dedi ki:

  çok kötü

 27. elif dursun dedi ki:

  e okul vbs ya hani neden vbs anlamıyorum çoğunlukla öğrenciler bakıyor öbs olması lazım hadi değiştirin.

 28. özge dedi ki:

  lan tam sinirliydim şu e okul fotosunu gördüm kahkaha attım neyse ya bir daha girmeyecem notlarıma bakmayacam :)

 29. mine tek dedi ki:

  Hani e okul uygulamaları var ya vbs diye geçiyor sanırım işte telefonunda ondan olan var mı?

YORUM YAZ