E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nasıl Girilir?

Aşağıda e okul veli bilgilendirme sistemi nasıl girilir kısaca olarak ele alacağız.

E okul bilgilendirme sistemi 2007 yılından itibaren kullanılmaya devam eden bir sistemdir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir. E okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak çok basittir. Gerekli bilgilerin bilinmesi sisteme girişi kolaylaştırmaktadır. Kişisel bilgilerin kimseyle paylaşılmaması gerekir. Kişisel bilgiler veli ve öğrenci arasında gizli kalmalıdır.

E okul veli bilgilendirme sistemine girmek için sistemin oluşturduğu güvenlik kodunun girilmesi, öğrenci kimlik numarasının girilmesi ve öğrenci okul numarasının girilmesi gerekir. Böylece sisteme girmek mümkün olur. Sınav tarihleri, proje tarihleri, sınav sonuçları, proje sonuçları, izinli günler, devamsızlık günleri, internet sayfaları tasarlama gibi haklar öğrencilere ulaştırılır. Resmi yazışmalar yapmak da sistem üzerinden mümkündür.

Bir öğrenciye ait bütün bilgilerin portföy olarak sunulması velilerin çocuklarını takip etmeleri mümkündür. Öğretmenler kendilerine tanımlanan şifreler doğrultusunda e okula gerekli bilgileri girilmesi gereken süre zarfında girerler. Böylece öğrenciler ve veliler için gerekli bilgiler oluşur. Sınav tarihlerini ve yanlış girilen notları değiştirmek için de belli bir itiraz süresi bulunmaktadır.

E okul sistemi öğretmen, öğrenci ve veli arasında sağlıklı bir iletişim oluşmasını sağlar. E okul sisteminin kullanılmasının yaygınlaşması akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşması ve internetin kullanılmasının yaygınlaşması sayesinde gerçekleşmiştir. Artık veliler bilgisayarların yanı sıra akıllı telefon ve tabletlerden de e okula girebilirler.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nasıl Girilir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.