E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Hangi Bilgileri Sağlar?

Aşağıda e-okul veli bilgilendirme sistemi hangi bilgileri sağlar kısaca olarak ele alacağız.

E-okul sistemi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan bir sistem olup 2007 yılından bu yana kullanılmaya devam etmektedir. Sistem yönetim ve veli bilgilendirme olarak ikili çalışmaktadır. Teknik yönetim ve sağlayıcılar bakanlık tarafından oluşturulur, sistemi yöneten öğretmenler, sistemden yararlanan veli ve öğrencilerdir.

E-okul sisteminde, sınav tarihleri, sınav sonuçları, proje tarihler,, proje sonuçları, ders programı, ders içerikleri, ders kaynakları, devamsızlık bilgileri, izinli ve izinsiz devamsızlıklar, okunan kitapların bilgileri, öğrenci portföyleri, web tasarım etkinlikleri bulunmaktadır.

E-okul sisteminde veli bilgilendirme sistemine giriş, öğrenci kimlik numarası, okul numarası ve güvenlik rakamları ile olmaktadır. Böylece sisteme giriş yapılmış ve öğrenci hakkında bütün dersler için bilgilere ulaşılmış olur. Sistem interaktif olarak kullanılabilir, veli ya da öğrenciler sisteme müdahale edemez.

Bilgiler, kesin ve doğru bilgiler olarak dikkatle girilmektedir. Yaşanan yanlış ve hatalar kısa sürede de düzeltilmektedir. Veliler, ders ve okul hakkında öğrencilerin her türlü bilgisine ulaşmaktadır. Sistemde önemli olan notlar ve devamsızlık bilgileri ile ders programı bilgileridir.

E-okul sistemi internetin olduğu her yerde kullanılabilen, bilgisayar, telefon ve tablet aracılığıyla da giriş yapılabilen yani mobil uygulamaları da olan bir sistem olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Bu nedenle sisteme ulaşmak ve sistemi kullanmak çok kolaydır.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Hangi Bilgileri Sağlar Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.