E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (PYBS Sonuçları 2013)

MEB e okul PYBS Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı. Puanlarını öğrenen öğrenciler durumu doğrulamak için e okul girişi yaparak 2013 PYBS Bursluluk sınavı sonuçları öğrenebilirler. T.C Milli Eğitim Bakanlığı , e okul veli bilgilendirme sistemi öğrenciler bazen e-okul’a giremediklerini düşünüyorlar. Öğrencilerimizin aşağıdaki uyarılara dikkat etmelerini öneriyoruz.

e-okul veli bilgilendirme sisteminde dönem dönem kesintiler oluşsa da bu kesintiler anlık oluyor. Öğrencilerin bu durumda kaygılanmasına gerek yok, çünkü Milli Eğitim bakanlığı teknoloji birimi yetkilileri an be an durumun farkındalar. Çok vahim bir durum olmadığı sürece, örneğin serverin çökmesi gibi , aksaklık en kısa sürede giderilir. Sizler de e okul veli bilgilendirme sistemine rahatlıkla girebilirsiniz.

 

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İçin Tıklayın

E-Okula Nasıl Giriş Yapabilirim ?

Üstteki resime ya da linke tıkladıktan sonra açılan sayfada resimde de görüldüğü gibi “Güvenlik Kodu (Resimdeki Rakamlar), T.C Kimlik Numaranız ve Okul Numaranızı” girdikten sonra “Tamam” deyin. Tamama bastıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran açılacak. Bu ekranda sizden üç soruya cevap vermeniz istenir. Bu üç sorunun cevabını girdikten sonra, altta sıralanmış olan resimlerden size ait olanı işaretleyerek “Tamam” deyin. E-okul not bilgileri sayfanız açılmış olacaktır. Eğer aşağıdaki resimde yer alan sorulardan bir ya da birkaçını bilmiyorsanız. Çıkış yapıp tekrar girerseniz sorular değişecektir. Genel olarak “doğum yeri, nüfusa kayıtlı olduğu yer,cilt no, aile sıra no,doğduğu ay vb.” tarzda nüfus cüzdanında yer alan sorular soruluyor. Burdaki amaç başkalarının sizin e-okul sayfanıza girmelerini engellemek. Bu sebeple güvenlik aşamaları arttırılmış.

E-Okul Ana Sayfası

E-okul’a girdiğiniz vakit ana sayfada sizleri duyuru panosu karşılıyor. Panoda genel anlamda dönemsel duyurular yer almaktadır.

Ders Giriş Çıkış Saatleri

E-okul alt sayfasında Ders programı adı altında , derse giriş çıkış saatleri, derse giren öğretmen ad soyadı ve hangi dersin haftanın hangi günü işlendiğine dair bilgiler yer alıyor.

Öğrenci Devamsız Olduğu Günler

E-okul aracılığıyla , çocuğunuzun devamsızlık bilgisini takip edebiliyorsunuz. Öğrenci hangi gün derse girmemiş ya da geç kalmış , günlük olarak işleniyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

e-Okul eğitim sistemimizin öğrencilere ve velilere sunduğu en büyük proje ve nimetlerden biri konumundadır.

E-Okul Facebook Sayfasını Beğenmek İçin Alttaki Beğen Butonuna Basın

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (PYBS Sonuçları) Hakkında Oluşan Sorunları Bu Sayfadan Aktaracağız.

69 yorum

 1. pybs puanı : 418,168
  genel başarı sırası : 777
  genel başarı yüzdesi : 1,04
  il başarı sırası : 7
  il başarı yüzdesi : 0,08
  kontenjan türü : diğer

  hocam lütefen yardımcı olur musunuz ?

 2. puanım 337,844 genel başarı sıram 5943 genel başarı yüzdem 7,97 il başarı yüzdem 1,09 ve il başarı sıram da 694 kazanamam gibi geliyor ama yine de siz bilgi verir misiniz hocam hala kazanıp kazanmadıgımız yazmıyor

 3. bi ara açılmıştı yine açılmıyor.birileri demiş ki taban puanlar yazıyor ben öyle bir sey göremedm gören varsa 5. sınıflar için kaçtı acaba diger cocuk kontenjanı

 4. Sevgili çocuklar şu anda e okul üzerine yeni yeni işleniyor PYBS sonuçları. Birazdan tamamlanır. Bana buraya 2013 PYBS puanınızı ve diğer şartlarınızı yazın kazanıp kazanamayacağınızı size söyleyeyim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.