E-Okul Sisteminden Hangi Bilgilere Ulaşılır?

E-okul sistemi üzerinden öğrenciler ve velileri ders notu durumuna, devamsızlık bilgisine, haftalık ders programına, alınan belgelere, okunan kitaplara, yıl sonu ağırlıklı notlara, diploma puanına, davranış notlarına, sınıfın yazılı sınav ortalamasına ve sınav tarihleri gibi pek çok bilgiye erişebilir. Yani öğrencinin eğitimi ile ilgili son verilerin hepsi gözler önüne serilir.

Haftalık ders programı: Ders programına ilişkin günlere göre ders dağılımın yapıldığı çizelgedir.

Not bilgisi: Öğrencilerin sınavlardan elde ettiği başarı durumunun rakamsal belirtilmesidir. En güncel notlar bu kısımda görüntülenir. Sınavlardan, sözlülerden, ödevlerden elde edilen puanları içerir.

Devamsızlık bilgisi: Öğrencinin okula hangi günler gelip hangi günler gelmediği bilgisini veliye vermek için tutulan çizelgedir. Öğrencinin derslere geç kalma durumları da buraya not edilir.

Sınav tarihleri: Sınav takvimlerinin açıklanmasının ardından unutulmaması için bir de bu kısımda ilgililerine duyurulur. Öğrenciler ve veliler sınav tarihlerini buradan teyit edebilirler.

Yukarıda belirtilen bilgiler haricinde; öğrencinin almaya hak kazandığı belgeleri, diploma puanı, okuduğu kitaplar, nakil durumu, pansiyon zaman çizelgesi, pansiyon yemek menüsü, pansiyon devamsızlık bilgisi, pansiyon izin bilgileri gibi önemli hususlarda E-Okul sisteminde öğrenci ve veliye duyurulur. Tüm bu bilgilere istenilen zamanda e-okul sistemine girerek ulaşılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.