E-Okul Sistemi Yeni Değişiklikler ve Düzenlemeler 2014 2015 MEB

E-Okul Sistemi Yeni Değişiklikler ve Düzenlemeler 2018 2019 MEB

 E-Okul Sistemi Yeni Değişiklikler ve Düzenlemeler 2018 2019 MEB E-Okul Sistemi Yeni Değişiklikler ve Düzenlemelere-okul üzerinde yapılan yeni değişikliklerle birlikte bazı yeni düzenlemeler getirildi. E-okul yeni düzenlemeler hakkında bilgi vereceğiz. E-okul değiştiriliyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi değişiklikleri hakkında bilgi vereceğiz. e-Okul Sistemi üzerinde Temel Eğitim Okulları için 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem açılmıştır. Diğer bir ifadeyle Temel Eğitim Okulları için aktif dönem 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönemdir.

Aşağıdaki açıklamaların yapılması gerekli görülmüştür.

 
1-) Durum

Öğrenciler sınıf atlatılmıştır.

8. Sınıflar mezun olmuştur.

5. Sınıflar henüz boştur. Otomatik olarak sistem tarafından oluşturulmuş şubeler ise KAPALI durumdadır.

 
2-) Okullar Ne Yapacaktır?

5. Sınıf Aday Kayıt ekranında bekleyen öğrenciler kesin kayıt yapılacaktır.

Öğrenci Aday Kayıt ekranına düşmemiş ise yeniden aday kayıt işlemi yapılacaktır.

Mevcut şubeler okullar tarafından AÇIK duruma getirilecektir.

Yeni şubeye ihtiyaç var ise İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından e-Okul Sistemi üzerinde açılacaktır.

Okul Kullanıcıları yeni şube açamaz, fakat mevcut şubeleri düzenleyebilir.

 
3-) İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Ne Yapacaktır?

Okullar tarafından talep edilen yeni şubeleri e-Okul Sistemi üzerinde açacaktır.

Mevcut şubeleri Açık/ Kapalı duruma getirmek (Düzenlemek) okul kullanıcılarının yetkisindedir. Dolayısıyla düzenleme işlemleri için İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurmasına gerek yoktur.
 

Yeni döneme geçiş (özellikle yeni dönem 5. Sınıf ve 8. Sınıf mezun öğrencileri olmak üzere)  Özel Okullar Eğitim Öğretim Desteği başvurularını da etkilemiştir. Bu durumla ilgili açıklamalar bir başka duyuru ile yapılacaktır.

2 yorum

  1. Yaptığımız yorumları siteniz kabul etmiyor.Bende çocuğumun SURİYEDEN gelen çocuklar gibi sınavlarda ter dökmeden Bağış adı altında ünüversi de dahil para vermeden istediği bölümde okumasını istiyorum.Bu düzen ükenin kendi insanına yaptığı en buyuk haksızlıklardan biri.Önların özelliği olmamalı Öncelik kendi vatandaşının olmalı.Bu zihniyetle bir yere varamamız çok normal.

  2. Milli Eğitimin Müfredatından Türkiye genelinde kimse memnun değil.Bunun 1.nedeni Öğrenci başarı kapasitesinin göz önünde bulundurulmaması,bu önemli bir nokta.2.Meslek seçme sınavlarında secmek istedikleri bölüme dayalı soruların bulunmaması.Örneğin Hemşire veya doktor olmak isteyen bir öğrencinin kimya fizik veya diğerlerine ilişkin sorularla karşılaşmaları dolayısıyla öğrencininde kafasını klarıştırmakta.Seçmak istediği meslekle ilgili ders çalışıp sorular çozen birinin diğer derslerin sorularını cevaplamaya da çalışması dolayısıyla kendi mesleklerine ulaşamamalarına neden oluyor.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.