E Okul Sistemi Ne Zaman Başladı?

Aşağıda e okul sistemi ne zaman başladı kısaca olarak ele alacağız.

E okul sistemi, okullarda Milli Eğitim Bakanlığı resmiyetiyle kullanılan bir sistemdir. Milli Eğitim Bakanlığı kontrolünde ve denetiminde kullanılmaktadır. Her öğretmenin ve idarecinin e okulda tanımlanmış bir alanı bulunmaktadır. Öğretmen, öğrenci ve velilerin bilgi paylaşımı alanı olarak kullanılmaktadır.

E okul sisteminde öğrencilerle ilgili olarak sınav tarihleri, proje tarihleri ve hepsinin sonuçları, öğrenci portföyleri bulunmaktadır. Sistem velilere de açıktır. Öğrenciler kendileriyle ilgili okul bilgilerine e okul sisteminden ulaşırlar. Öğretmenler interaktif olarak sistemi kullanırlar. Atanan öğretmenlere doğrudan şifre verilmektedir.

E okul sistemi 2007 Ocak tarihi itibariyle kullanılmaya başlanmıştır.  E okul sisteminde öğretmen – veli – öğrenci ilişkilerinde mahremiyet korunmaktadır. Bu nedenle herkese özel alanlar bulunmaktadır. Öğrenciler ders kaynaklarına ve bilgilerine de bu sistemden ulaşırlar.

E okul sisteminde öğretmenler, öğrencilerle doğrudan iletişime geçemezler. Ancak sistemde sınav tarihlerini, içeriklerini, ders kaynaklarını, projeleri, devamsızlıkları, okunan kitapları ve üstlenilen sosyal projeleri yazabilirler. E okul sistemi on yıldır kullanılan bir otomasyon sistemidir.

Öğrenci sayısının giderek artması, sistemin avantajlı olmasını sağlamaktadır. Birçok kişinin aynı anda doğru bilgilere ulaşması yönetim açısından oldukça önemlidir. Okullarda not sisteminin en iyi ve hatasız bir şekilde düzenlenebilir ve planlanabilir olmasını e okul sistemi sağlamaktadır. Günümüzde sistem çok yararlı görülmektedir.

E Okul Sistemi Ne Zaman Başladı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.