E-Okul Not Bilgileri Nasıl Öğrenilir?

Aşağıda e-okul not bilgileri nasıl öğrenilir kısaca olarak ele alacağız.

E-okul sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen bir sistem olarak 2007 yılından itibaren kullanılmaktadır. E-okul sisteminde öğretmenlerin kullanıcı girişi ile veli bilgilendirme sistemi ayrı olarak bulunmaktadır. E-okul sistemi okul bilgileri erişim ağı olarak dijital ortamda hizmet vermektedir.

E-okulda veliler ve öğrenciler öğrenciye ait bilgileri sisteme kimlik numaralarını, okul numaralarını ve güvenlik rakamlarını yazarak girebilirler. Böylece sistem açılmış olur. Sistemde sınav notları, sınav tarihleri, proje notları, proje tarihleri, izinli ve izinsiz devamsızlık bilgileri, okunan kitaplar, web tasarım etkilikleri gibi hizmetler verilmektedir.

Bir öğrencinin notunun öğrenilmesi için ilgili ders seçilmeli ve not görüntüleme yapılmalıdır. Böylece öğretmen tarafından girilen not, sistemde velinin ya da öğrencinin karşısına çıkmaktadır. E-okul sisteminde not girme süresi bulunmaktadır. Öğretmenler bu süreyi dikkate alarak hareket ederler.

E-okul sistemi günümüzde internetin olduğu her yerde kullanılabilir. E-okul sistemi mobil uygulamalar olarak çeşitli yazılımlarda hizmet vermektedir. Bilgisayar, tablet ve cep telefonlarından sisteme giriş yapmak mümkündür. Bu nedenle ulaşım ve erişim çok kolay olduğu içinde bilgilendirme anında gerçekleşmektedir.

E-okul sisteminin daha da yaygınlaşması eğitim teknolojileri açısından çok faydalıdır. Eğitim teknolojilerinin gün geçtikçe kullanılmaya devam etmesi de eğitimin gelişmesini sağlamaktadır. E-okul ciddi bir eğitim yatırımıdır.

E-Okul Not Bilgileri Nasıl Öğrenilir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.