E Okul Neden Var?

Aşağıda e okul neden var kısaca olarak ele alacağız.

Öğretmen, öğrenci ve veli ilişkilerinin kurulmasında resmi bir kanal olarak ortak bir platform şeklinde kullanılan otomasyon sistemi olan e okul sistemi 2007 yılında faaliyete geçmiştir. Öğretmenler tarafından günlük, haftalık, aylık ve yıllık planların düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesi e okul sistemi sayesinde teknolojik olarak bir koruma alanı oluşturmaktadır.

E okul sisteminde öğretmenler yönetici olarak bulunurlar. E okul sisteminde öğrenciler ve veliler yönlendirilen tarafta olmaktadır. E okul sistemi yıl başında belirlenen sınav tarihlerinin duyurulması, proje tarihlerinin duyurulması, not ilanlarının yapılması, okunulan kitapların görülmesi, portföylerin ortaya çıkması, devamsızlık durumlarından haberdar olunulması gibi bilgilendirmeler amacıyla kullanılmaktadır.

E okul sayesinde öğretmen öğrenci ilişkisi, veli öğretmen ilişkisi ve veli öğrenci ilişkisi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. E okul sistemi her geçen gün yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Çünkü özellikle akıllı telefonların yaygılaşması mobil uygulamaların da olmasında etkili olmuştur.

E okul sistemi sayesinde zaman ve enerji tasarrufu da sağlanmaktadır. Zaman kaybının önüne geçilmekte ve belirsizliklerin de önüne geçilmektedir. Öğretmenlerin tam manasıyla çalışmaya adapte olması, gereksiz sorulara cevap vermek zorunda kalmamaları en önemli kazanımlardan biridir. Öğrenci ve velilerin en doğru ve en güvenilir bir şekilde öğrenci bilgilerine ulaşması e okul sayesinde olmaktadır. E okul sistemi yaygın olarak kullanılmaktadır.

E Okul Neden Var Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.