E Okul Nasıl Giriş Yapılır?

Aşağıda e okul nasıl giriş yapılır kısaca olarak ele alacağız.

E okul, 2007 yılından itibaren kullanılan resmi bir sistemdir. Milli Eğitim bakanlığı tarafından geliştirilen bir sistem olarak okullarda öğretmen, öğrenci ve veli iletişimi doğru ve güvenilir olarak sağlanması için kullanılmaktadır. E okul sistemi öğrenciler ve öğretmenler için çok kullanışlıdır. Veliler de çocuklarını bu şekilde daha doğru bir şekilde takip etmektedir.

E okula internet üzerinden giriş yapılmaktadır. Günümüzde internetin yaygın olarak kullanılması bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar üzerinden sisteme giriş yapmayı kolaylaştırmaktadır. Geliştirilen otomasyon sistemleri be yazılımlarla e okul sistemi yaygın olarak kullanılmaktadır.

E okul sisteminde sınav tarihleri, ders programları, sınav sonuçları, proje tarihleri, proje sonuçları, site geliştirme, ders çalışma portalları bulunmaktadır. Bununla beraber öğrenci ile ilgili devamsızlık bilgileri izinli ve izinsiz bir şekilde görülmesi, okunan kitapların yer alması da diğer hususlardır.

E okul sistemine öğrenci numarası ve güvenlik kodu ile girilmektedir. Daha sonra sınıf ve şube seçimi de diğer otomasyon sistemlerinde olduğu gibi seçilmektedir. E okul sisteminin öğretmen ve öğrenci ilişkisine katkısı çok büyüktür. E okul sistemi herhangi bir şaibenin oluşmasını da engellemekte ve yapılan hataların anında düzeltilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle MEB tarafından korunan ve geliştirilen bir sistem olarak gündemde durmaktadır. E okul yaklaşık 11 senedir kullanılmaktadır.

E Okul Nasıl Giriş Yapılır? Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.