E Okul Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

Aşağıda e okul fotoğrafı nasıl değiştirilir kısaca olarak ele alacağız.

E okul sistemi öğretmenlerin, doğrudan veliler ve öğrencilerle sağlıklı bir bilgi iletişimi kurmaları için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen bir bilgi işlem sistemidir. E okul sayesinde öğrenciler ve veliler derslerle ilgili ayrıntılı bilgilere en sağlıklı bir şekilde ulaşırlar.

Öğretmenlerin sistem şifresi bakanlık tarafından tanımlanmaktadır. Böylece öğretmenler sisteme gerekli bilgileri girerler. Bunlar, sınav notları, sözlü notları, proje notları ve bunların tarihleri, okunan kitap sayısı, devamsızlıklar, ders içerikleri ve kaynakları e okul sistemi tarafından ortaya konmaktadır.

E okulda öğrencilerin yönetiminde olan belli alanlar bulunmaktadır Öğrenciye ait profil bilgilerinin sistemin izin verdiği ölçüde öğrencilerin bilgileri değiştirmesi mümkündür. E okulda öğrenci profillerinin değiştirilmesinde resim değiştirmek de mümkündür. E okulda fotoğraf değiştirmek için belli başlı adımları takip etmek gerekir.

E okul fotoğrafını değiştirmek için şu adımları izlemek gerekmektedir:

*Öncelikle kurum işlemleri modülüne girmek gerekir.

*Daha sonra resim işlemleri kısmına tıklamanız gerekir.

*Bu kısım seçildikten sonra öğrencinin şubesini seçmek gerekir.

*Daha sonra öğrenci listesi oluşur, o listeden öğrenci seçilebilir.

E okulda öğrenci fotoğrafı değiştirmek bu şekilde gerçekleşmektedir. E okul sisteminin kolay bir şekilde kullanılması kullanıcılar için avantaj oluşturmaktadır. E okul sistemi 2007 yılından beri kullanılan bir sistem olarak okullarda öğrenci, veli ve öğretmenlerin işine yaramaktadır.

E Okul Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.