E Okul e Kayıt Sorgulama (İlkokul 1. Sınıf ve 5. Sınıflar) MEB

Saygıdeğer veliler 2018 2019 eğitim öğretim yılında çocuğum hangi okula gidecek e okul kayıt sorgulama diye merak sona erdi. MEB Milli Eğitim Bakanlığı, 2013-2014 eğitim öğretim senesi için yurdumuzda bulunan bütün resmi ilkokulların birinci sınıflarına toplamda 1 milyon 863 bin 230 öğrenci, 5. sınıfa ise 1 milyon 237 bin 986 öğrencinin kayıtlarının ikametgah adreslerine göre yerleştirme işlemi gerçekleştirdi. İlkokul 1. sınıf kayıt sorgulama e okul üzerinden yapılmaktadır. E okul ilkokul 1. sınıf kayıt sorgulama TC kimlik no ile sorgulanıyor. Çocuğum hangi okula gidecek e okul kayıt sorgulama , e kayıt sonuçları 2013 ya da çocuğum hangi okula kayıtlı şeklindeki sorularınız yanıt buluyor.

“DOĞUM TARİHLERİ 2008 NİSAN-EYLÜL AYLARINDA YER ALAN ÖĞRENCİLERİN VELİLERİ OKULLARA YAZILI BAŞVURUDA BULUNACAKTIR”

Öğrenci velilerinin, Milli Eğitim Bakanlığının “http://www.meb.gov.tr” internet adresinde bulunan E Okul Yönetim Bilgi Sisteminden, çocuklarının T.C. kimlik numaralarını girerek, yerleştirildiği okulu ve okulun iletişim bilgilerini öğrenebilecekleri vurgulanarak, “Bu uygulama ile velilerimiz herhangi bir kırtasiyecilikle uğraşmadan, zaman kaybetmeden, belge temin etmeden ve başvuru ücreti, kayıt parası, zorunlu bağış gibi tartışmalara mahal vermeden çocuklarının kayıtlarını gerçekleştirmiş olmaktadırlar.

E Okul İlkokul 1. ve 5. Sınıf e Kayıt Sorgulama İçin Tıklayın

MEB E okul ilkokul 1. sınıf ve 5. sınıf e kayıt sorgulama ile ilgili Sorularınızı Aşağıdan bizlere anında yazabilirsiniz.

43 yorum

  1. e-okul sisteminde öğrenci bulunamadı hatası alıyorsanız büyük ihtimalle öğrenci numarası değişmiştir.E devletten öğrencinin yeni numarasını öğrenebilirsiniz link bu http://www.turkiye.gov.tr/ogrenci-bilgi-sistemi tabi önce sisteme giriş yapmanız gerekiyor (anne veya baba olması lazım)Ama hala çocuğumun hangi okula kayıtlı olduğunu öğrenemedim e-okulda hiç bir şey yazmıyor e-kayıt sisteminde e-Okul’da kayıtlı öğrenci sorgulanamaz diyor Anlaşılan yolu tutup milli eğitime gitmek kalıyor bu kadar iş gücün içinde sistem düzgün çlışmıyor veya yetersiz bilgi var

  2. İşin içinde İmamhatip okulu olduğu zaman, adrese zorunluluk istenmiyor diğer okullarda adres sistemi diye dayatılıyor burası Demokratik bir ülke zaten herkes adresine en yakın ve kendi iletişimi için en uygun okulu seçer. Ben ve diğer aile kardeşlerim ev adresimize en uygun okulları bugüne kadar tercih ettik. Çalışan ailelerin çocuklarına aile büyükleri bakıyor belki büyüklerin rahatça ulaşabilecekleri okulu da seçmek durumundayız (zaten bir yolu da
    bulunuyor). Artık bu tür saçmalıklara son verilmeli zorunlu bu adres dayatması da ne oluyor diğer yorumları okudum yıl 03.07.2014 ve hala TCK nosu ile internetten çocuğumun hangi okula kayıtlı olduğunu göremiyorum internet açılmıyor. Çünkü atlarını alan Üsküdar’ı çoktan geçsin diye zaman kazanılıyor.

  3. merhaba arkadaşlar,
    eğer açamıyorsanız ya google chrome ya da firefox kullanıyorsunuz demektir.bir de internet explorer kullanarak deneyin bn kardeşiminkini o şekilde buldm… yardımcı olmak için yazıyım dedim. önemli değil….;)))

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.