e-Okul Ders Notları Merkezi Ortak Sınav Soruları

e Okul Veli Girişi ve E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

2013-2014 yılında ilköğretim eğtimine başlayacak olanlar e-okula girip sistemin otomatik atamasıyla yerleşecekler. e-Okul Veli bilgilendirme ve sorgulama paneli karne notu öğrenme e-okul giriş (meb.gov.tr)-Eğitim-haberleri

5.sınıfı bitiren öğrenciler ortaokullarda eğitimlerini sürdürecek, ilköğretime yeni başlayacak öğrenciler ise e-okul üzerinden kayıt olacaklardır okullarına. E-okul üzerinden yapılacak kayıtlar öğrencilerin ev adresine göre en yakın olana verilecektir. Tc kimlikleriyle girecekleri e-okulda kayıt bölümünde gidecekleri okulu öğrenecekler.

Merkezi Ortak Sınav Soruları İçin Tıkla

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş İçin Tıkla

2005 doğumlu çocuklar 2013-2014 döneminde okula kayıt olacaklardır. Başka bir okula kayıt için adres değişimini gösteren ikametgah belgesi ile sağlanacak. Öğrenciler adrese yönelik olarak gerçekleşecek yerleştirmede eğitim görecek. Öğrencinin adı gözüküyorsa kayıt tamamlanmış demektir ekstra bir başvuru yoktur.

e-okul veli bilgilendirme sistemi

Okul yönetimi çıkabilecek sorunların önüne geçmek için velilerden ikametgah, fatura gibi belgeler isteyebilir. Karışıklık olduğu takdirde ‘ulusal adres veri tabanı’ bilgileri kullanılacak.

Özel eğitime ihtiyaç, şehit, gazi çocukları ise isteğe bağlı olarak istedikleri okula yerleşebilir.
Bu sistem sayesinde veliler; kayıt parası, form doldurma, önkayıt gibi işlemlerden kurtulacaklardır.

Adres esas alındığından: ailesi yurtdışında, cezaevinde, öğrenci yurdu gibi yerlerde olan çocuklardan ikinci adres alınarak yerleşim yapılacak.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.