Dünyada Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Nelerdir Resimli

Aşağıda dünyada nesli tükenmekte olan hayvanlar nelerdir resimli kısaca olarak ele alacağız.

Dünyada canlılık faaliyetleri, çevre sorunları nedeniyle olumsuz etkilenmektedir. Dünyada nesli tükenmekte olan canlılar bulunmaktadır. Nesli tükenen canlılar türlerin ve alt türlerin verimsiz üremesi nedeniyle, çevre sorunları nedeniyle, doğal afetler nedeniyle canlılık faaliyetleri açısından etkilenmekte ve zayıf düşmektedir.

Dünya genelinde yaşanan çevre sorunları doğal denge ve döngüleri bozmakta ve ekosistemi de alt üst etmektedir. Nesli tükenen e tükenmekte olan canlılar genelde genetik olarak zayıf düşen ve populasyon olarak da azalan canlılardır. Yaşam alanları gittikçe tahrip ve işgal edildiği için canlıların yok olması ve azalması da söz konusu olmuştur.

Dünya genelinde nesli tükenmekte olan canlılar koruma altına alınmaktadır. Koruma altına alınan canlılar özel olarak beslenip özel olarak yuva kurmaları sağlanmaktadır. Doğal yaşam ortamlarının içinde tutulmakta ve denetim ve gözetim altında bulundurulmaktadır.

Günümüzde birçok canlının neslinin tehdit altında olması en çok beşeri faaliyetler nedeniyle gerçekleşen çevre sorunlarının yaşanması sebebiyledir. Bu da doğal çevreyi olumsuz etkiler. İnsan hayatını da olumsuz etkileyen çevre sorunları en çok hayvanlar ile bitkiler üzerinde çok etkili olmaktadır.

Dünyada nesli tükenmekte olan canlılar şu şekildedir:

*Yoda Yarasası

 

 

 

*Pinokyo Kurbağası

 

 

 

*Panda

 

 

*Tavus kuşu çekirgesi

 

 

*İmparator akrep

 

 

*Et semenderi

 

 

 

*Dişi karınca

 

 

*Dev ağaç kurbağası

 

 

*Yürüyen köpek balığı

 

 

*Kedi Balığı

 

 

Dünyada Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Nelerdir Resimli Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Dünyada Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Nelerdir Resimli ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Kırşehir birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.