Dünya İle İlgili Yazı

Dünya İle İlgili Yazı, Dünya Hakkında Bir Yazı Hazırladık

Dünya üzerinde canlıların yaşamlarını sürdürdüğü ve Yaratıcı tarafından mükemmel bir düzen içinde olan yerdir. Öyle bir sistem verilmiştir ki bu sistemde her şey birbirine bağlıdır ve biri olmadığı durumda diğeri de olmaz. Dünya üzerinde var olan canlılar bir-şeyler tüketirken başka canlılar içinde bir şeyler üretirler. Örneğin; Dünya üzerinde yaşayan bitkiler diğer canlılardan salgılanan karbondioksit’i tüketirken, bizim ve birçok canlının ihtiyaç duyduğu oksijeni üretirler.

Bitkiler özellikle insanlar için büyük önem arz etmektedir. Bitkilerin sağladığı oksijenle yaşamımızı sürdürüyor, sağladığı besinlerle hayata tutunuyoruz. Ancak dünyamız son zamanlarda küresel ısınma ve soğanın katledilmesi ile canlıların ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayamayacak duruma gelmek üzere. Doğanın kirletilmesi ve doğaya salınan gazlarla ozon tabakası delinmekte ve dünya yaşam alanı olmaktan uzaklaşmaktadır.

Atmosfer dünyamızı çevreleyen bir gaz bulutudur. Atmosfer sayesinde hem oksijen yer kürede tutulmakta, uzaydan gelecek tehlikelere karşı yer küreyi korumaktadır. Atmosfer tabakasında yer alan  ozon tabakası ise dünyaya güneşten gelen zararlı ışınların yansıma yoluyla geri çevirir ve dünyaya zarar gelmesini engeller.

Böylesine güzel bir yapıya sahipken onu korumak varken ona zarar vermek nankörlüktür.

Dünya İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz.

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.