Dostluk ve Arkadaşlıkla İlgili Kompozisyon

Aşağıda dostluk ve arkadaşlıkla ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Dost olmak, yaren olmaktır. Her türlü zahmete, zorluğa, meşakkate fedakarlık göstererek katlanmak ve insanların birbirine samimi hislerle bağlanması ile sadık olması anlamına gelir. Dostluk uzun yıllar sürer ve hiç bozulmaz. Dost olmak kadar dost kalmak da zordur. Bu nedenle insan hayatında dostların sayısı çok azdır.

Arkadaşlık ise birbirine arka çıkmak anlamından gelir. Arkadaş olmak geçici olabilir. Belli bir süresi de yoktur. Selamlaşma ve hal hatır sorma esasına dayanabilir. Dostluk uzun yıllar süren ve araya mesafeler de girse zaman da girse bozulmayan, yıpranmayan bir ilişkidir.

Dostluk ilişkisinde güven ve samimiyet çok önemlidir. Dost olmak herkesin harcı değildir. Dost olmak yürekli ve samimi insanların işidir. İki gönlün birbirini bulması gerekir. Bu genelde hemcinsler arasında olur. Karşı cinslerin bu şekilde beraber olması ancak evlilik ve aşk ile açıklanabilir.

Fedakarlık dostluğun en temel unsurudur. Kara gün dostu olmamak gerekir. İhtiyaç anında yanında olmak başka her zaman yan yana olmak farklıdır. Bu nedenle dostlar hiç kopmazlar. Bazı durumlarda hayat insanları farklı yerlere savurur ama yine dostluk ilişkileri sağlam kalır.

Dostluk ve arkadaşlık sosyal ilişkilerimizde toplumda birlik ve beraberliğin kurulması, barış ve huzur ortamının sağlanması için de çok önemlidir.

Dostluk ve Arkadaşlıkla İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Dostluk ve Arkadaşlıkla İlgili Kompozisyon kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.