Dostluk İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar doğaları gereği toplu yaşayan varlıklardır ve birbirlerine bağlayan bir çok duygu yaşarlar. Yazımızda sizlere bu bağlardan birisi olan dostluk ile ilgili yazılar sizlerle paylaşıyoruz.

Günümüzde bir çok dostluk tanımı yapılmaktadır ve bu tanımların içinde bir çok öge vardır. Dostluk; arkadaşlık, sevgi, paylaşmak, sadakat ve mutluluk kavramlarını içinde barındırır.

Hayat sahnesinde hiç kimse hayatı boyunca tek başına sahneye çıkmaz. Hayat denilen sahne; bazen siyah beyaz bazen de gri olurken bazen de hayat rengarenk olur. Hayatın bu farklı renklerinin yaşandığı her dönemde insanlar yanlarında bir dost eline ihtiyaç duyarlar. Onlarla acılarını, mutluluklarını ve sevinçlerini paylaşırlar. Çünkü Dost denilen kişi her zaman dostlarının yanında olur iyi günde mutlulukları kötü günde ise üzüntüleri paylaşır.

Gerçek olan dostluklarda dostlar hem iyi günde hem de kötü günde dostlarının yanında olur ve onlara ihtiyaç olduğunda dostlarının ellerini sımsıkı tutar.

Bir nevi mum ışığı gibi olan dostluk; çevresine ışık saçar, dostunu kötü yoldan ayırır ve bir meşale misali doğru yolu gösterir.

Kısacası; dostluk sadece gezmek, eğlenmek ve güzel vakit geçirmek değildir. Dostluk; iyi günde kötü günde yanında destek bulabileceğin bir dayanaktır.

Dostluk İle İlgili Kompozisyonlar Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.