Doodle 4 Google Nedir ve Melissa Çağlar 1. Oldu

Heyecan dolu yarışma Doodle 4 Google sona erdi. Arama motoru Google Türkiye biriminin tertiplediği “Türkiye’nin Harikaları” ana temalı “Doodle 4 Google” logo yarışması sonuçlandı ve Melissa Çağlar’ın Doodle’ı birinci seçildi. Google Ana Sayfada gördüğünüz logo Melissa Çağlar’ın tasarlamış olduğu Doodle’dır. Bugün gün boyunca ana sayfayı süslemeye devam edecek.

Yaklaşık 50 bin öğrencinin başvuru yaptığı ve Milli Eğitim Bakanlığının da destek verdiği yarışmada, halk oylamasıyla 1. seçilen Ankara Gazi İlkokulu dördüncü sınıf öğrencisi Melissa Çağlar’ın tasarladığı logo, Turizm Haftası vesilesiyle, 18 Nisan’da Google ana sayfasında gün boyunca kalmaya hak kazanmıştı. Bugün gördüğünüz ve Doodle 4 Google arama terimiyle eşleştirilen, aşağıda da yer verdiğimiz logo Melissa Çağlar’ın tasarımıdır.

doodle-4-google

Google’ın logo yarışmasında adını finale yazdıran öğrenciler ödüllerini 17 Nisan Çarşamba günü Miniatürk’te organize edilen törenle aldılar. Muhteşem törene Google Türkiye Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü Mustafa İçil, Global Doodle Tasarım ekibinden Kevin Laughlin, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri iştirak etti.

Google Türkiye Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü Mustafa İçil, önceki gece ödül töreninde yaptığı konuşmada şu cümleleri ifade etti :

“Turizm Haftası kapsamında, farklı yaş gruplarından gençlerin ülkemizin harikalarını nasıl gördüklerini Doodle olarak yorumlamalarını istedik. Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının da desteklerini eksik etmediği yarışma çok fazla ilgi gördü ve bir ay gibi az bir süre içerisinde Türkiye’nin dört bir tarafından 50 binden fazla başvuru aldık. On binleri bulan katılımın yalnızca büyük şehirlerden değil, Türkiye’nin dört bir yanından olması ise bizim için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı oldu.” dedi.

Doodle 4 Google Logo Yarışması ve Melissa Çağlar’ın Birincilik Kazandığı Logo Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.