Doğal Kaynaklar Nelerdir Bu Kaynakların Ekonomiyi Nasıl etkiler

Doğal kaynakların kalkınmamıza etkileri nelerdir, doğal kaynakların kalkınmaya etkileri nelerdir konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Doğal kaynaklarımız nelerdir;

Rüzgar, güneş, jeotermal, madenler, toprak, hava, doğalgaz, petrol gibi kaynaklar bizim doğal kaynaklarımızdır.

Doğal kaynaklarımız ekonomiye oldukça büyük ölçülerde etki etmektedir. Güneş, rüzgar gibi doğal kaynaklarımızı sayesinde ihtiyacımız olan enerji kaynaklarını üretebiliriz. Örneğin; güneş enerjisi sayesinde güneş enerjileri ile ısı elde ederek elektrik ve sıcak su ihtiyacımızı giderebiliriz. Rüzgar sayesinde ise yine elektrik enerjisi elde ederek elektrik santralleri kurularak enerji ihtiyacımızı karşılayabiliriz ve bu da ekonomide tasarrufu sağlamaktadır.

Doğal gaz ve madenler gibi doğal kaynaklarımızı ise hem ülkemizde kullanarak hem de ihracat ederek ülke ekonomisine katkıda bulunuruz.

Kısacası; doğal kaynaklarımız aile ve ülke ekonomimize büyük katkılar sağlar. Bu nedenle doğal kaynaklarımızı korumalı ve doğal kaynaklarımızı tasarruflu bir şekilde kullanmalıyız ki doğal kaynaklarımız israf olmasın.

Doğal Kaynaklar Nelerdir Bu Kaynakların Ekonomiyi Nasıl etkiler Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.