Doğa Koleji, online chat uygulamasına başladı

375binden fazla takipçisi ile sosyal medyayı en etkili kullanan eğitim kurumları arasında yer alan Doğa Koleji, online chat uygulamasına başladı. Dijital medya ajansı Krombera tarafından Doğa Koleji için geliştirilen uygulama ile veliler ve öğretmenler facebook üzerinden sorularına anında cevap alabiliyor.

Doğa Koleji Facebook sayfası online chat projesiyle, rehber öğretmenler veliler ile online ortamda buluşarak velilerin sorularını cevaplıyorlar. Online chat uygulaması haftanın iki günü gerçekleşiyor ancak gerekli görüldüğü durumlarda gün sayısı artırılabiliyor. Uygulama en yoğun ilgiyi 4+4+4 eğitim sistemine geçiş sürecinde gördü. Velileri sistemle ilgili bilgilendirmek amacı ile yoğun bir iletişim bağı kuruldu ve velilerin tüm soruları rehber öğretmenler tarafından cevaplandı. Uygulama, yaz tatilinde ve resmi tatillerde yapılmıyor ancak diğer tüm günlerde saat 14:00 – 15:00 arası aktif olarak kullanılabiliyor. Uygulama zamanı velilerden gelen talebe göre dönemsel olarak ta değişiklik gösterebiliyor.

50 binin üzerinde soruya cevap verildi

Doğa Koleji rehber öğretmenlerinin tarafından belirlenen, Verimli Ders Çalışma Yöntemleri, Öfke Kontrolü ve Üstün Zekalı Çocuklar en çok soru alan konu başlıklarını oluşturuyor. Öğretmenler, Krombera tarafından Doğa Koleji Facebook sayfasında geliştirilen yönetim paneli üzerinden bir şifre ile giriş yaparak online olurken, veliler de aynı sayfa üzerinde bulunan ilgili linke tıklayarak aynı uygulama içerisinde online chat yapabilme imkanını buluyor. Ekim 2011’den bu yana yayında olan online rehberlik uygulamasında bugüne kadar toplamda 50 binin üzeri soru yanıtlanarak 150 bin satır yazışma gerçekleştirildi. Uygulamaya toplam 11.258 kişi katıldı.

Sosyal medyada Dünya’nın en büyük eğitim sayfalarından biri

Doğa Koleji facebook sayfası, 375 binden fazla takipçisi ile Türkiye’nin en büyük eğitim sayfası. Aynı zamanda dünya sıralamasında da en önde gelen sayfalardan birisi olma özelliğini taşıyor. Son üç ayın verilerine göre Doğa Koleji Facebook sayfasını beğenen ilk üç il 98,970 kişi ile İstanbul, 23,622 kişi ile Ankara ve 14,639 kişi ile İzmir oldu. Uygulama en çok genç, erkek veliler tarafından kullanılıyor. Doğa Koleji, daha önce yine Krombera işbirliği ile Facebook kullanıcılarının bilgi edinirken eğlenceli dakikalar yaşamasına da olanak sağlayan ‘Sosyal Karnem’ uygulamasını hayata geçirmişti.

Doğa Koleji, kullanıcı sayısı her geçen gün artan facebook sayfası üzerinden, ebeveynlerin sorularını yanıtlıyor, takipçilerine eğitim indirimleri, hediyeler ve yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerinin de bir parçası olma imkânı sunuyor. Ayrıca Online Rehberlik hizmeti ile Doğa Koleji’nin tüm faaliyet ve uygulamaları güncel bir biçimde paylaşılıyor ve ebeveynler ile interaktif bir iletişim yürütülüyor. Kapsamlı içeriği ile kullanıcılarına birçok seçenek sunan Doğa Koleji’nin resmi Facebook sayfasına facebook.com/dogakoleji adresinden ulaşılabiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.