Diyanet Yeterlilik Sınav Sonuçları AÇIKLANDI !!! 2013

Diyanet Yeterlilik Sınav Sonuçları açıklandı. 17 Mart 2013 Pazar günü yapılan ve binlerce adayın katıldığı Diyanet Yeterlilik Sınav Sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile bugün Milli Eğitim Bakanlığının sitesinden duyuruldu.(12 Nisan 2013)

Meb Diyanet Yeterlilik Sınav Sonuçları açıklandı.

Sınav Sonuçları 12 Nisan Saat 17:00 İtibariyle Açıklandı !!!

diyanetyeterliliksinavsonuclari

12 Nisan 2013 Diyanet Yeterlilik Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı (12 Nisan’da Açıklandı)

( Sınav Sonuçları  Aşağıda Diyanet’e Tıklayıp Açılan Ekrandan Sorgulayın )

Diyanet Yeterlilik Sınav Sonuçlarına İlişkin Görüşlerinizi Aşağıdan Anında Paylaşabilirsiniz.

1 haftadır açıklanıp açıklanmayacağı bilmece haline gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet Yeterlilik Sınav Sonuçları açıklandı. Sınava katılan ve sonuçlarını merakla bekleyen adayların son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanlığı ve MEB’e tepkileri iyice artmış durumdaydı. Hatırlanacağı üzere yine birçok aday 17 Mart’ta yapılan Diyanet Yeterlilik Sınav Sorularından yana da bir hayli dertliydiler. Sınav soruların önceki sınavlara göre daha zor ve çeldirici olduğu yönünde ortak bir kanaat oluşmuştu. Sınav sorularının zor olması haliyle adayları sınav sonuçlarını öğrenme noktasında da bir hayli meraklandırmış durumdaydı, nihayet sonuçlar açıklandı

Sınav Sonuçları İçin Tıklayın

Diyanet Yeterlilik Sınav Sonuçları 12 Nisan Saat 17:30’da Açıklandı

17 Mart 2013 tarihli Diyanet Yeterlilik Sınav Sonuçları bugün (12 Nisan 2013) açıklandı. Sınav sonuçlarını bekleyen binlerce kişi Diyanet İşleri Başkanlığının telefonlarını ciddi bir derecede meşgul ediyorlardı. Kurumun da sınavı bugün açıklaması pek sürpriz sayılmadı. Diyanet Yeterlilik Sınav Sonuçları yukarıdaki ekrandan sorgulayabilirsiniz.

Diyanet Yeterlilik Sınav Sonuçları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

74 yorum

 1. Canım Kardeşlerim ..
  Önemli Olan ZORU BAŞARMAK . Biz Kendimizi Bu İşler İçin Yeterli Görüyor muyuz ? Memur Olmadan da Kur’an’a ve İslama Hizmet Etmek Hoşumuza Gidiyor mu ? Herşey Maddi Karşılık Değil Biliyorsunuz .
  Allah ( c.c )’ın Yardımı Mü’minlerle Beraberdir .

  Ben Yıllardır Bu İşlerin İçindeyim . İlk Kez Bu Sınava Girdim

 2. En fazla torpil DİYANET KURUMUNDA OLUYOR ben diyanetteki görevli abilerime diyorum ki ‘bir kişinin ALLAH razı olsun demesine karşılık binlerce kişi lanet eddiyor o bir kişi için buna değer mi ‘ diyanetteki abiler bu işi yapmadan önce bir kez daha düşünelimALLAH RIZASI İÇİN

  • Arkadaşlar, sınavda Kur’an-ı Kerim soruları önplana çıktı. Bundan daha tabi ne olabilir. Özellikle Kur’an kültürü oluşması gerekmez mi? Özellikle hafızların ve İlahiyat mezunlarının hiç bahanesi yok. Onların daha başarılı olacakları bir sınavdı. Biz hem mülakatların adaletsizliğinden bahsediyoruz hem de yazılı sınavların zorluğundan. Peki bu kadar aday arasından seçim nasıl yaılacak. Hele ki imam, müezzin ve Kur’an Kursu hocası olacak arkadaşların ağzından çıkan küfürleri duyunda daha bir kahroluyorum.
   Allah herkese akıl kemal versin.

  • Dostlarım, nasılda iftira ediyorsunuz, anlamıyorum. Ulusal düzeyde yapılan hem de Diyanetin gerçekleştirmediği MEB’in yaptığı bir sınavda, Diyanet kendi adamlarını nasıl alacak. İftiranın çok büyük bir günah olduğunu bilmiyor musunuz? Allah insaf versin.

   • evet gerçekten doğru katılıyorum şu meleler hakkında atıp tutuluyor şahsen ben melelerin eline su bile dökemem evet iyi bir kıraatım var hocalarımın emeğini inkar edemem ama öyle . diyanet böyle sormayacaksa o zaman hiç sınav açmasın. bakın eğer ki biz müslüman olarak sorulan ayetlere yabancı kalıyorsak imanimızı sorgulamamız lazım din görevlisi olarak demiyorum müslüman olarak diyorum ha eğer din görevlisi olarak böyle yabancı kalıyor ve bu haksızlığımızı savunuyorsak vay bizim halimize. bu sınavı ben kaybettim fakat yeterliliğim var bu sınavla anladım ki gerğini yapmamışız yok 45 günde çalışılmazmış, ARKADAŞLAR KUR AN İLMİ BU SINAVA BAĞLI DEĞİL EĞER Kİ HAYATIMIZA ŞU ANA KADAR GEÇİRMİŞ OLSAYDIK BU SINAV BİZİM İÇİN ŞEKER LOKUM DU.

 3. sayın ihanet ay pardon diyanet.amacınız mükemmeliyetse bravo başardınız tabi çok amaçlı kadronuz umdugunuz gibi çıkarsa…
  kaybedenler demek istemiyorum kaçırdıklarınızıda fark edebilseydiniz sınav konseptinizi tek bu sınava baglayıp hüküm vermezdiniz.baraj düşmese bile baraja yakın olanlara tekrar bi şans verilebilirdi.neyse en iyisini siz bilirsiniz bulduklarınızın umdugunuz gibi çıkması dileği ile.

 4. ARKADAŞLAR ARTIK OLAN OLDU KAYBETTİK YAPACAK BİŞEY YOK OLSA BİLE KİMSE BİZİ DİKKATE ALMAZ. SENEYE ÇALIŞIP KAZANICAZ DİYANET, BİZ KAZANDIĞIMIZ ZAMAN KAHROLUR .

 5. Hey gidi diyanet bu nasıl bir ihanet,o kadar caliş emek sarfet,sende bu emeği gaddarca heba et.. Hafızlık sınavı mıydı müftülük sınavı mı belli değil,bu yaptığın akıl kârı değil,bunca insanın hakkına girdin,senin gittiğin yol adalet yolu değil..Allahım C.C. Sen herseye kadirsin..

 6. Hey gidi diyanet bu nasıl bir ihanet,o kadar caliş emek sarfet,sende bu emeği gaddarca heba et.. Hafızlık sınavı mıydı müftülük sınavı mı belli değil,bu yaptığın akıl kârı değil,bunca insanın hakkına girdin,senin gittiğin yol adalet yolu değil..

 7. ARKADAŞLAR SABIR SABIR DİYECEĞİM AMA SABIR TAŞ OLSAYDI ÇOKTAN ÇATLARDI.ÖSYM NEREDEYSE MİLYONLARCA KİŞİNİN SINAV SONUCUNU 8 GÜNDE AÇIKLADI.BİZİMKİLER ÇEYREĞİNİ BİR AYDA AÇIKLAYAMADILAR MAŞAALLAH…HEM DİYANETE HEM’DE MİLLİ EĞİTİME HEMDE BİNLERCE KERE MAŞAALLAH……MAŞAALLAH,…….!.?

 8. NE YAPACAZ YA BEKLEMEKTEN ÖLDÜK HELE BİDE SONUÇ KÖTÜYSE YIKILIRIM YA ARTIK YETER BU NE BİÇİM İNSANLIKTIR YA HADİ DİNDARLIKTAN VAZGEÇTİLER DEMEK MERHAMETLERİ DE ÖLMÜŞ MERHAMET EDİLMEYENE MERHAMET OLUNMAZ DİYOR EFENDMİZ (SAV)

 9. SINAVIN AÇIKLANMAMASINDA BAZI HİKMETLER VAR YA KAYBEDEN ÇOK FAZLA SINIRDA KALANLARI DA GEÇİRECEKLER YAHUT TEMBELLİK EDİYORLAR BİZE KAN KUSTURMAK İÇİN. PAZARTESİ AÇIKLANMASI LAZIM ..

 10. selamünaleyküm arkadaşlar hep imamlara sataşıyosunuz kazandığınız zaman size aynısını söyleyecekler sizleri kazandırmayanlar imamlarmı insaf yirmi yıllık imamın ne cektiğini bilemezsiniz

 11. kardeşim artık açıklayın da bizde ona göre program yapalım
  bu işte arkadan eleme yapıp ondan sonramı açıklama yapılacak acaba bakalım bekleyip görelim
  görelim neyler neylerse güzel eyler

  selam ve dua ile arkadaşlar

 12. 20 yıldır bu kurumda imam hatiplik yapıyorum diyanetin icraatları tahammül edilecek gibi değil bu kadar gamsız yönetici ancak bu kurumda bir araya gelebilir zaten adam olan bu kurumda yöneticilik yapmazki işe yaramaz ne kadar insan varsa diyanette yönetici olmuuş. insan bi utanır ya açıklama gereği bile duymuyorlar Allah kahretsin sizleri

  • çok haklısın kardeş bunların derdi din diyanet insan hakları değil bunların derdi para resmen tapıyolar Allah kahretsin artIk diyecek bir şey yok Allah belalarını versin

 13. kardeşlerim günaha girmeyin lütfen.bunlara inat çalışalım ve başaralım .ama biryerdende gülüyorum hani daha bilgili imam arıyorlarya bence ey diyanet ilk önce elindeki imamları eğit.daha fatiha okumasını dahi bilmiyorlar mahreç yok tecvit yok eeeee ne var ey diyanet.ben diyanetin yerinde olsam oturur ağlarım ama nerde be kardeşim ağlamak içinde insan olmak lazım

  • çok haklısın kardeşim ramazanda bi camide müezzinlik yaptım ben hafızım 10 tane yanlışını buldm imamın 30 senelik imam yüzüne söyledim camiden attılar beni daha islamın şartını bilmeyenler şu an imam biz nerdeyse sınavlar yüzünden fetva verecek duruma geldik hala çakıyoz :D

 14. selamün aleyküm arkadaşlar.bizler bir yola çıktık başardık veya başaramadık hiç üzülmüyorum çünkü çalıştım tevekkül ettim olur veya olmaz bende hakkımızın yendiğini düşünüyorum ama elden birşey gelmez sadece birşeyi merak ettim.tamam her konuda soru tabiki sorulacak ama imam hatipte bunların hangisini gösterdinizde bizden cevap beklediniz.arkadaşlar diyanete kimse kızmasın çünkü diyanet zaten yoktuki.ben ALLAHA güveniyorum diyanet sana değil.

  • evet diyanette bi kul ama böyle adaletsizlik olmaz hadi bi iki kişi haksızlık deseydi tamam ama bu kadar insan haksızlık diyosa diyanet kendini sorgulasın ne biçim dincidirler ya bunları sabun makinasına vermek lazım temizlesinler bizde rahat edelim.

 15. benm bu 3 grmem ama bundan da ümidim o kadar yok ama sorular kolaydı arkadaslar dıyanetın bıze yaptıgı tek yanlıs soruların o sekıldeolacagını soylememsıydı.kısacası hazırlıksız yakalandık orda hep ılmıhalde gecen ayetler vardı kacımız merak edıp de o ayetlerın mealıne baktık ayetlere baktık bızdede hata var kımse kendı sucunu baskasına atmasın ımam olacagız dıyoruz da kacımız meal tefsır merak edıpde okuyo Rabbım herkes için ne Hayırlıysa onu nasıp etsın

 16. Arkadaşlar ben geçen sene girdim ve 54 aldım. Bu sene sadece 13 gün tam gün çalışıp girdim, cevaplarımı kontrol ettim 82.5 civarı almam gerek. Sorular bence zor değildi, neden herkes öyle diyor anlamıyorum gerçekten. Ve diyanetin sonuçları geç açıklaması keyfi değil bence, bir amaç uğruna yapılıyor olmalı, somut olmayabilir soyuttur belki ama kimse durduk yere o kadar kişiyi yersiz bekletmez. Mantıklı olmak gerek..

 17. ARKADAŞLAR 2006 DA YETERLİK ALDIM.2006 KPSS 55,5 OLDUĞU İÇİN ATANAMADIM.2008 DE SİSTEM YÜZÜNDEN KPSS YE GİREMEDİM.2010 KPSS 56,5 2011 HAZİRAN AYINDA KPSS 60 ÜZERİNDEN 4610 TANE ALIM YAPILDI BEN TERCİH BİLE YAPAMADIM. 2011 EYLÜL AYINDA 2600 ALIM YAPILDI KPSS 50 ÜZERİNDEN BU KEZDE YETERLİLİĞİN TARİHİ GEÇTİ TERCİH YAPAMADIM BU HAKKIMI YİYENLERE HAK HELAL ETMEM.DİYANET OLDU CİNAYET. OKUYANLARA SAYGILAR. YERİMDE OLSANIZ NE YAPARSINIZ..

 18. zulmü alkışlayamam zalimi asla sevemem gelenin keyfi içün geçmişe kalkıp sövemem adam aldırmada geç git diyemem aldırırım çiğnerim çiğnenirim HAKKI tutar kaldırırım ALLAH bu diyaneti ıslah etsin işaallah yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sabıııııııııır dert çekmeden bal yenmez demiş atalar inşaallah bizde bu balı yeriz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.