Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Yerleştirme Sonuçları

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2015 DGS sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Kurum yayınlamış olduğu resmi yazı ile tercih yapan adaylar için yüksek öğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemlerinin tamamlandığını duyurdu.

Buna göre sonuçların 11 Eylül 2015 tarihinde saat 15.00’ten itibaren kurumun remi sitesi olan https://sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebileceği açıklandı. Şu andan itibaren söz konusu siteye giren adaylar TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak sonuçlarını öğrenebilecek. Ayrıca sonuç belgeleri adaylara posta yolu ile gönderilmeyecek. Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 14-18 Eylül tarihleri aralığında gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili YÖK tarafından açıklanan resmi yazı şu şekildedir:

 

DUYURU

(11 Eylül 2015)

2015 Dikey Geçiş Sınavı (DGS): Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

2015-DGS sonuçlarına göre; tercih yapan adayların yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Yerleştirme sonuçları, 11 Eylül 2015 tarihinde saat 15.00’ten itibaren ÖSYM’ninhttps://sonuc.osym.gov.trinternet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.