DGS Sonuçları 2014 ÖSYM Sorgulama Ekranı

Dgs sonuçları 2014 ösym sorgulama ekranı hakkında bilgi kısaca

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları katılımcılar tarafından merakla bekleniyordu. LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından DGS sonuçları da açıklandı.

ÖSYM’nin düzenlediği DGS hafta sonu yapılmış, katılımcılar sınavda ter dökmüştü. Sınav sonuçlarının en geç cuma gününe kadar açıklanmasını beklediğimizi sitemizden duyurmuştuk. Birçok sınava göre daha az katılımcının yer aldığı DGS’nin neden bu kadar geç açıklandığı adaylar tarafından merak edilmişti. Çünkü normalde 3 gün gibi kısa bir süre içinde açıklanması gerekiyordu. Ancak ÖSYM’nin LYS telaşı DGS sonuçlarının açıklanmasını geciktirdi. 2014 LYS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla ÖSYM DGS sonuçlarını da açıkladı.

Birçok kişi tarafından eleştirilen ÖSYM birçok sınavın koordinatörü durumunda. Kamuoyu ve adaylardan gelen baskılar nedeniyle ÖSYM, LYS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasına hız verdi ve sonuçları çarşamba günü açıkladı. ÖSYM’nin bu yoğunluğu DGS’ye girenleri de etkiledi. DGS sonuçları geç de olsa bugün açıklandı. Biz  de bu tahminde bulunmuş, sınav sonuçlarının cumadan sonraya kalmayacağını buradan bildirmiştik. DGS sonrası tüm adaylara başarılar dileriz.

 

DGS Sonuçları 2014 ÖSYM Sorgulama Ekranı Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.