Devlet Üniversitelerine Elektronik Kayıtlar Bugün Sona Eriyor

Bu yıl yapılan yeni uygulama ile yurt genelindeki tüm devlet üniversitelerinde üniversite kayıtları e-kayıt sistemi ile yapılabilmekteydi. YÖK ve Türksat AŞ tarafından yapılan anlaşma ile gerçekleşen e-kayıtlarda bugün son gün. Sistemden bazı adaylar faydalanabilirken bazıları ise e-kayıt uygulamasının dışında bırakılmıştı. Bu doğrultuda 832 bin 674 adaya e-kayıt hakkı tanınmıştı. E-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilen kayıtlar için bugün son gün olarak açıklanmıştı.

Bununla birlikte dileyen öğrenciler ve zorunlu olarak şahsen kayıt yaptırması gerekenler için kayıtlar devam ediyor. Üniversitelere şahsen kayıt yaptıracak öğrenciler için son kayıt günü 7 Ağustos Cuma.

Bugün de devam etmekte olan e-kayıtlar için postanelerden alınmış olan e-devlet şifresi ile https://www.turkiye.gov.tr” adresinden ya da e-devlet mobil uygulamasından kayıt yaptırabilmek mümkün. Bu adreslerden birine giren adaylar buradan üniversite e-kayıt sekmesini tıklayarak işlemlerini gerçekleştirebilecek. İşlemin tamamlanmasının ardından öğrenciler barkotlu belgelerinin çıktısını alabiliyor.

E-kayıt uygulamasından özel yetenek programları ve kayıtları e-kayıt üzerinden uygun görülmeyen adaylar faydalanamıyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.