Dershanelerin Kapatılma Süreci Politik Değil

MEB müsteşarı Yusuf Tekin dershanelerdeki özel okula dönüşme programına dair ” Biz devlet haricinde hiç bir topluluk veya kitle için değişiklik yapmayız. Otoriteye karşı gelen gruplar ile mücadele kamu kuruluşlarının görevidir.” açıklamasını yaptı.

Tekin yaptığı açıklamada bakanlar için mesainin senede 365 gün 24 saat olduğunu, yaz aylarında ise en çok çalışmanın yapıldığını söyledi.

Bu süreçte eğitim döneminde yapılacakların düzenlenmesi için çalıştıklarını söyleyen Tekin ” Bugün de sene içinde meydana gelen problemler için çözüm üretmek ve yeni dönemde yaşanacak sorunları önlemek amacıyla toplandık.” dedi.

Bir gazeteci tarafından yöneltilen dershanelerin kapanmasına yönelik soruyu ise şöyle cevapladı: ” Biz devlet haricinde hiç bir topluluk veya kitle için değişiklik yapmayız. Otoriteye karşı gelen gruplar ile mücadele kamu kuruluşlarının görevidir. Bizim yapacağız ülkemizde eğitim sisteminde var olan temel sorun olan dershane problemini aşmak.”

” Biz yalnızca ülkemizdeki eğitim kalitesini yükseltmek için çalışıyoruz. Bu yolda dershane alanında çalışan girişimcilerden ise beklentimiz ülke kaynaklarının optimum kullanılması, zaten eğitilen çocuklara ikinci bir eğitim vermemek. Eğer bu yapılırsa biz de teşvik etmek için elimizden gelen çabayı gösteririz. ”

Bu açıklamalardan sonra toplantı basına kapalı olarak devam etti.

eokul-meb.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.