Dershanelerin Durumu Ne Olacak

Binlerce öğrencinin velinin dershanelerin durumu ile merak ettikleri haber Bakan Nabi Avcı’da geldi. Nabi Avcı tarafından yapılan açıklamaya göre önümüzdeki eğitim öğretim döneminde dershaneler kapatılmayacak. Bu kursların sadece adı değişerek kurumlar “Özel Eğitim Kursları” adı altında eğitim vermeye devam edecek. Kurumlar şu anda bulundukları binalarda kurs verebilecek.

En kısa zaman içerisinde bu eğitim öğretim kurumları ile ilgili yönetmeliğin çıkacağını belirten Avcı, yönetmeliğin çıkması ile birlikte dershanelerin hizmete başlayabileceklerini vurguladı.

Aynı zamanda okullardaki takviye kursları da devam ederken, dileyen öğrenciler bu kurslardan faydalanmaya devam edecek. Her yıl olduğu gibi okullardaki takviye kurslarının içeriği Talim terbiye Kurulu tarafından belirlenecek. Bu kurslarda öğrencilere 3 bilim dalında eğitim verilmeye devam edecek. Sınıflardaki öğrenci sayısı ise en fazla 16 olacak.

Tüm bunlara ek olarak daha önceden temel liseye dönüştürülmüş olan kurumlar da dilerlerse mezun öğrenciler için hafta sonu kursları açabilecek.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.