Dershaneler Kapanmıyor, Bu Durumda Ne Olacak?

Dershanelerin kapanmasının iptal edilmesinin ardından eğitim sistemi alt üst olmuş durumda. Bakanlık tarafından ortaya atılan temel lise sisteminin ne olacağı da mera konusu. Son çıkan haberlerden sonra temel liseler yeniden dershane olarak hizmet vermek isterken ortada bir dershane mevzuatı olmaması durumu zorlaştırıyor. Bu sebeple yeni bir dershanenin kurulması mümkün gözükmüyor. Bu durumda herkes peki, şimdi ne olacak sorusu ile karşı karşıya.

Açıklanan yeni kararların ardından tekrardan dershaneye dönüşmek isteyen temel liseler bunun için gerekçeli kararları bekliyordu. Mevzuattan yeni bir dershane kurulması için çıkarılan maddeler sebebiyle yeni bir dershane kurulamıyor. Bu sebeple temel liseye dönüşen Özel Öğretim Kurumları şimdi yeni bir düzenleme yapılarak yönetmeliğe yeni maddelerin eklenmesini bekliyor.

Beklenen gerekçeli kararın açıklanması ile birlikte gözler Milli Eğitim Bakanlığına çevrilecek. Bakanlık tarafından yeni bir düzenleme yapılırsa dershaneler yeniden kurulabilecek. Bu düzenleme sebebi ile binlerce dershane öğretmeni de mağdur edilmiş durumda. Daha önce MEB tarafından 3 bin dershane öğretmeninin sınavsız şekilde devlete atanacağı duyurulmuş olsa da bu kararın ardından dershane öğretmenlerinin devlete atanmaları da rafa kaldırıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.