Dayanışma Nedir

Yaratılışları gereği sosyal birer varlık olan insanlar bir araya gelerek toplumu oluştururlar. Oluşturdukları toplumda sürekli iletişime girme ihtiyacı duyarlar ve birbirlerinde etkileşimde bulunurlar ve birbirlerine her konuda yardımcı olurlar. Bu yazımızda sizlere insanlar için oldukça önemli olan dayanışma sözlük anlamı konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Bir toplumu oluşturan temel bir kaç duygu vardır. Bunlardan birisi de dayanışmadır. Bu duygu, insanları bir arada tutan insanları birbirine bağlayan önemli bir duygudur. Sürekli iletişim halinde olan insanlar moralleri bozulduğunda ya da herhangi bir şeye ihtiyaç duyduklarında çevrelerindeki insanlardan destek alırlar ve dayanışma içinde olurlar. Bu durum onların bağını daha da arttırır.

Dayanışmaya örnek olarak geçtiğimiz yıllardaki Van depremini verebiliriz. Van depremi sonrasında Van ili resmen yerle bir olmuştu. Ancak orada zor durumda olan insanlara tüm ülkedeki insanlar yardım elini uzatmışlardır ve dayanışma içine girerek evlerini ve mallarını kaybeden insanlara destek olmuşlardır.

Dayanışma Nedir Kısaca Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.