Darüşşafaka Burs Başvuruları Başladı

Darüşşafaka tarafından, Darüşşafaka mezunu olmayan öğrenciler için verilecek olan bursların başvuruları başladı. Söz konusu burs 750 TL olacak ve öğrencilere 9 ay süresince kesintisiz olarak verilecek.

Darüşşafaka tarafından yapılan açıklamaya göre kurum her yıl olduğu gibi bu yıl da aynı kurumdan mezun olmayan toplam dört öğrenciye burs verecek. Burs verilecek olan öğrencilerden ikisi kız, ikisi erkek öğrenci olarak belirlenecek. Kurum tarafından geçen yıl oluşturulan “Eğitimde Fırsat Eşitliği Yükseköğrenim Burs Fonu” aracılığıyla verilecek olan burs kurum dışından seçilen dört öğrenciye verilecek. Bu sayede kurum dışında kalan öğrencilerin de yüksek öğrenimleri desteklenmiş olacak.

Bu burstan yararlanmak isteyen ve şartlara uygun olan öğrenciler için son başvuru tarihi 15 Eylül 2015. Adayların bu süre içerisinde belgelerini Öğrenme Merkezi, Darüşşafaka Cad. No:14 34457 Maslak / İstanbul” ulaştırmaları gerekiyor.

Burstan faydalanma koşulları

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Anne ve/veya babasının vefat etmiş olması.

 

3. Liseyi bitirdiği akademik yılı takip eden yılda üniversiteyi kazanmış olmak.

4. ÖSYS sonucuna göre, yerleştirildiği puan türüne göre yukarıdaki tabloda belirtilen yerleştirme sıralamasında yer almak.

5. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde en az 4 yıllık eğitim veren bir üniversiteye giriş hakkı kazanmak. (Vakıf üniversitelerinde sadece tam burslu yerleştirmeler dikkate alınacaktır.)

6. Başvuru formunu doldurmak.

7. Ekonomik durumu itibariyle, eğitimini başarıyla sürdürmesi için gereken temel (barınma, ulaşım, yemek, harçlık) koşulları karşılayamayacak olmak.

İstenilen belgeler

1) ÖSYS sınav sonuç belgesi

2) Kayıt yaptırılan okuldan öğrenci belgesi

3) Nüfus kayıt örneği

4) Tamamen doldurulmuş başvuru formu

5) Aile gelir belgeleri (Ailenin maddi durumunun ve sahip olduğu varlıkların beyanı)

6) 1 adet vesikalık fotoğraf

Burs başvurusu için:

Darüşşafaka Öğrenme Merkezi

Tel: 0212 276 50 20-481

E-Posta: ogrenme.merkezi@darussafaka.org

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.